'Startup İstanbul'da en başarılı girişimciler belirlendi

Startup İstanbul, Nijerya'dan Endonezya'ya, Yunanistan'dan İran'a kadar 78 ülkeden gelen 200'den fazla girişimi dünyaca ünlü yatırımcılarla buluşturdu.
Yayınlanma tarihi: 12 Ekim 2015, Pazartesi günü, saat: 07:47

Etohum tarafından Borsa İstanbul Özel Pazar sponsorluğuyla düzenlenen Startup İstanbul konferansında, etkinliğin en başarılı girişimcileri belirlendi.

Borsa İstanbul açıklamasına göre, 200'den fazla girişimi 150'yi aşan yatırımcı ile buluşturan Startup İstanbul'da etkinliğin en başarılı ilk üç girişimcisi belirlendi. Farklı ülkelerdeki girişimcilik kültürünü yansıtan ve girişimciler ile yatırımcılara küresel fırsatları yakalayabilme imkânı sunan Startup Challenge yarışmasının moderatörlüğünü MEF Üniversitesi'nden Prof. Dr. Erhan Erkut yaptı.

Etohum Kurucusu Burak Büyükdemir, yarışma sonunda finale kalan en az 5 girişime Etohum Yatırım Ağı'nın yatırım yapmayı planladığını açıkladı. Borsa İstanbul Kotasyon ve Özel Pazar Grup Müdürü Sertac Fuad Karaağaoğlu ise etkinlik dâhilinde katıldığı panelde Türkiye'deki girişimcilik ekosistemini tek çatı altında toplayan Borsa İstanbul Özel Pazar'ın girişimcilere sağladığı faydaları ve ekosistemin gelişmesine yönelik faaliyetlerini katılımcılarla paylaştı..

Online oyun platformlarından yenilikçi siber güvenlik çözümlerine kadar pek çok farklı alanda geleceğin teknolojilerini oluşturma hedefiyle yola çıkan 100 girişimci, 2 günlük eğitim ve zorlu etaplar sonunda dünya devlerinin dikkatini çekebilmek ve finalde yer alabilmek için ter döktü.

Finale kalan 15 girişim, "Lean Startup (Yalın Girişim) hareketinin öncülerinden" Steve Blank, Beenos Üst Yöneticisi (CEO) Teruhide Sato ve 500 Startups Girişim Ortağı Andrea Barrica'dan oluşan jüri önünde ikişer dakikalık sunumlarla ürünlerini, ekiplerini ve iş modellerini; yatırımcılara, yaklaşık 2 bin katılımcıya ve canlı internet yayını aracılığıyla dünya çapındaki binlerce izleyiciye anlatma fırsatını yakaladı.

Jüri oylaması sonunda Kenya çıkışlı mobil para/fintech girişimi "Nims" birinciliği elde ederken, Endonezya'nın gıda ve beslenme sorununa çözüm bulmak amacıyla yola çıkan iGrow ikinci, İran çıkışlı yeni nesil proje yönetimi platformu Taskulu da üçüncü oldu.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki