Spor Vadisi'nde çalışmalar devam ediyor.

Yozgat Valiliği tarafından başlatılan ve ilimizin sosyal yaşamına önemli katkılar sunacak Spor Vadisi’ndeki inşaat çalışmaları hızla devam ediyor.
Yayınlanma tarihi: 27 Temmuz 2015, Pazartesi günü, saat: 15:19

Yozgat Valiliği tarafından başlatılan ve ilimizin sosyal yaşamına önemli katkılar sunacak Spor  Vadisi’ndeki inşaat çalışmaları hızla devam ediyor.

Bu çalışmaları yerinde inceleyen Vali Abdulkadir Yazıcı, Spor  Vadisi’nin en kısa sürede tamamlanıp vatandaşlarımızın hizmetine sunulacağını söyledi.
  
Spor Vadisinin üç etaptan oluştuğunu vurgulayan Vali Yazıcı   “1. etapta Gençlik Merkezi, Sporcu Fabrikası Binası, 400 metre atletizm pisti, 3 adet basketbol voleybol sahası, 3 adet pota sahası, 2 adet mini futbol sahası, 2 adet tenis kortu, uzun atlama sahası, pinpon sahası, tırmanış duvarı, kay kay pisti, gazebolar, seyir terası, uçurtma tepeleri  735 kişilik açık amfi tiyatro, yürüyüş yolları, sosyal alanlar yer alıyor.  Bunların hepsini toplam maliyeti  şu anda 25 milyon lira. İnşallah bu yatırımları ilimize kazandırarak sosyal hayatına önemli bir katkı sağlamış olacağız” dedi.
  
Kapalı Yüzme Havuzu Çalışmalarında Sona Gelindi
Spor Vadisisin birinci etabı içerinde yer alan Kapalı Yüzme Havuzu’nda çalışmaların sona geldiğini ifade eden Vali Yazıcı konuşmasına"  Kentimizde kaplıca tesisi veya otelleri saymazsak insanlarımızın yüzmeyi öğreneceği bir yer yok. Bu açıdan çok elzem bir ihtiyaçtı. Kapalı yüzme havuzu bu alandaki ihtiyacı karşılayacak. Tesiste 500 kişilik izleyici kapasitesi ile farklı etkinlikler de yapılacak buda şehrimize ayrı bir hava katacaktır."şeklinde devam etti.
 
2. Etapta Gezi Treni ve Dağ Kızağı…
Vali Yazıcı, vadinin ikinci etabında ise dağ kızağı, macera parkı, bungalov evleri ve bağlı sosyal tesis binası, gezi treni ve tünel, iskeleler ve kayık üniteleri, bisiklet evi ve yolları, kuş gözlem ve seyir kuleleri, hobi bahçeleri,  gölet düzenlemesi ve piknik alanları, fitness alanı, çocuk oyun alanları, yürüyüş yolları, köprülerin yer alacağını kaydetti.
 
3. Etap Çamlık Milli Parkının Yükünü Azaltacak
Yazıcı, Spor vadisinin 3. Etabında ise  binlerce  ağacın dikildiğini belirterek, “Biz üçüncü etapta yapılması gerekenlerin çoğunu yaptık. Toplamda Bin 300 dekar alanın, 600 dekarlık kısmına muhtelif  boy ve çapta boylu 15 bin 407 adet fidan ve geriye kalan 700 dekar alana ise normal boylarda toplam 75 bin tüplü, iğneli ve yapraklı fidan dikildi. İnşallah burada büyüyen ağaçlar sayesinde Çamlık Milli Parkının da yükünü hafifletmiş olacağız Bütün bu eserlerin Yozgat’a hayırlı olmasını dilerken tüm emeği geçen arkadaşlarımıza da teşekkürler ediyorum.” dedi.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki