Yozgat Valiliği tarafından yaptırılan Spor Vadisi, Yozgat Belediyesine devredilecek. Vali Kadir Çakır’ın talimatı ile devir işlemleri başlatıldı. Valilik ve Belediye yetkilileri devir işlemlerinin nasıl gerçekleştirileceği konusunda özel bir protokol hazırlıyor.

Protokol tamamlandıktan sonra yine Vali Kadir Çakır’ın onayı ile spor vadisi, Yozgat Belediyesine devredilmiş olacak. Belediye, vadiyi Millet Bahçesi yaparak, vatandaşların hizmetine sunacak.

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, Spor vadisinin Yozgat’a yapılan güzel projelerden birisi olduğunu söyledi.

Arslan, “Bu kadar büyük ve geniş bir alana sahip spor vadisinin işletmesinde zaman zaman bir takım aksaklıklar oluyor. bu sebeple sayın Valimiz spor vadisini arkadaşlarıyla yaptığı istişare sonrasında Belediye’ye devredilmesinin daha uygun olacağını kararına varmışlar. Vali bey bizi de teklif etti. Biz de uygun bulduk. Yozgat Belediyesi olarak spor vadisini yapılacak protokol karşılığında Valilikten devralacağız. Hem Valiliğin görevlendirdiği görevliler hem de bizim Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz ortak bir çalışma ile sözleşme ve protokol hazırlıyorlar. O protokol tamamlandıktan sonra Vali beye sunulacak ve biz spor vadisini devralacak” ifadelerini kullandı.

Spor Vadisinin adını Millet Bahçesi olarak değiştireceklerini belirten Kazım Arslan, “Büyük bir ihtimalle de millet bahçesi olarak orayı isimlendirip, fonksiyon kazanıp Yozgat halkının hizmetine sunmuş olacağız” diye konuştu.

Spor Vadisi işletmesinin kendilerine ciddi bir maliyet getireceğini kaydeden Kazım Arslan, “Ciddi bir maddi külfet getirecek. Çünkü öyle bir alanı işletebilmek için ciddi manada bize bir maddi yük gelecek. Hem insan yükü gelecek. Hem de ekonomik bir yük gelecek. Belediyemizin ekonomisi açısından düşünürsek tabiî ki bir eksi ama halkımıza bir hizmet sunma açısından değerlendirdiğimiz de son derece güzel bir artı faaliyet olacak” şeklinde konuştu.