Spor Şenliği

Yozgat Belediyesi bu yıl 'Sürmeli Festivali' etkinlikleri dışında geniş katılımlı bir organizasyona daha imza atmaya hazırlanıyor.
Yayınlanma tarihi: 29 Nisan 2015, Çarşamba günü, saat: 10:35

Yozgat Belediyesi bu yıl 'Sürmeli Festivali' etkinlikleri dışında geniş katılımlı bir organizasyona daha imza atmaya hazırlanıyor. Bu yıl farklı spor bronşlarında sporcu ve takımların katılacağı 'Spor Şenliği' etkinliği ile Yozgat'ın tanıtımına katkı sağlanmaya çalışılacak.

Geçen yıl bisiklet yarışları gerçekleştirildi. Bu yıl yapılması düşünülen spor şenliği etkinliğinde motosiklet, araba yarışlarının yanında tekvando, basketbol, voleybol, hentbol, atletizm, masa tenisi, badminton, harita ile yön bulma, havacılık sporları alanlarında da yarışmaların düzenlenmesi planlanıyor.

Yapılacak bu etkinlik, bu yıl olmasa bile sonraki yıllarda sempozyumlarla desteklenerek, spor alanındaki şenlik bir uluslararası festival etkinliğine dönüşebilir. Böylesine bir organizasyon Yozgat'ın sadece tanıtımını sağlamakla kalmak sıcak paranın da girmesinde, ticaretin hareketlenmesine de vesile olur. 

Ancak, bunun için Yozgat insanının da yapması gerekenler var, mutlaka. Bunun başında sportif etkinliklerin yapılacağı alanlar gelmektedir. Bu alanların oluşturulması konusunda devlet yatırımları mevcut. Talebe bağlı olarak yeni alanlarda mutlaka yapılabilecektir. Yozgat'a gelecek sporcu kafileleri nerede konaklayacak? Asıl sorun bu. İlk etapta okulların da tatil olmasından yararlanılarak gelecek kafilelere öğrenci yurt ve pansiyonları tahsis edilebilir ama sonraki dönemlerde ne olacak? 

Bozok Üniversitesi'nin de öğrenci sayısıyla birlikte akademik kadrolarının da sürekli arttığı, günübirlik geleceklerin de bulunduğu dikkate alınarak butik otel işletmeciliği gündeme artık gelmek durumundadır. Yozgat'taki tarihi konaklar bu konaklama tesisleri için uygun...

Etiketler: seyfi çelikkaya  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 1 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki