2004 yılından bu yana Yozgat’ta Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Eren Çorap, yurt dışına yaptığı üretimin yanı sıra, spor kulüplerinin tozluk ihtiyaçlarını da karşılıyor. 

Türkiye profesyonel liglerinde takımı bulunmayan Yozgat, TFF 1. Lig başta olmak üzere 1 ve 3. Lig kulüplerine tozluk üretimi yapıyor. 

Eren Tekstil Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. Genel Müdürü Eyüp Çam, Eren Çorap olarak 2014 yılından bu yana Yozgat’ta imalat yaptıklarını belirterek, 2 milyonluk yatırımla üretim kapasitesini artırdıklarını söyledi. 

Üretimlerinin ağırlıklı olarak ihraç üzerine olduğunu dile getiren Çam, Türkiye Profesyonel liglerinde mücadele veren takımların tozluk ihtiyaçlarını da karşıladıklarını söyledi. 

Sezon başlarında verilen sipariş üzerine üretim yaptıklarının altını çizen Çam, bu yıl 100 bin çift TFF 1. Lig takımlarına tozluk üretiminde bulunduklarına değindi. TFF 2. Lig ve 3. Lig kulüplerinden de sipariş aldıklarına vurgu yapan Çam, talebe göre farklı renklerle tozluk üretimi yaptıklarına dikkat çekti. 

Yozgat’ta üretimin yanı sıra istihdama da katkı verdiklerinin altını çizen Çam, 200 kişiye istihdam sağladıklarını kaydetti.