Yozgat Ak Parti Milletvekili Ertuğrul Soysal, Güneydoğu Anadolu Bölgesinde sürdürülen terörle mücadele sırasında çeşitli yerlerinden yaralanarak gazi olan ve tedavileri GATA’da süren Yozgatlı Gazi Jandarma Astsubay Adem Pusmaz’ı, Jandarma Uzman Çavuş Alparslan Gürün, Jandarma Uzman Çavuş Yakup Gönül ve birlikte tedavi gördükleri silah arkadaşlarını ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Gazilerle sohbet eden Milletvekili Soysal, ülkenin teröristlerden temizleninceye kadar mücadelenin süreceğini söyledi.

Milletvekili Soysal, bütün asker ve polislerimizin terörle mücadelede görevlerini kahramanca en iyi şekilde yaptıklarını belirterek, “Bu mücadelede sırasında şehit ve gazilerimiz var. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize de acil şifalar diliyorum. Bu mücadele terörün kökü kazınıncaya kadar sürecektir. Ülkemizin birlik ve bütünlüğünü bozmaya yönelik terör eyleminde bulunan teröristler ve onların içeride ve dışarıdaki destekçileri hiçbir zaman emeline ulaşamayacaktır” dedi.

Terörle mücadele sırasında çeşitli yerlerinden yaralanan ve GATA’da tedavileri süren gazileri ziyaret ettiklerini ifade eden Milletvekili Soysal, “Gazilerimize geçmiş olsun dileklerinde bulunduk, bizlerden bir isteklerinin olup olmadığını sorduk. Biz her zaman onların yanındayız. Onlar için ne yapsak azdır. Tekrar bütün şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet, gazilerimize şifa diliyorum” diye konuştu.