Soysal, 'Yozgat Sağlık Üssü Olacak'

AK Parti Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal, AK Parti İl Başkanı Harun Lekesiz ve Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kurca, tamamlanma aşamasına gelen Yozgat Şehir Hastanesinde incelemelerde bulundular.
Yayınlanma tarihi: 21 Kasım 2016, Pazartesi günü, saat: 13:45

Ak Parti Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal, Yozgat Şehir Hastenesi gezerek Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. İsmail Kurca'dan bilgi aldı.

Şeir Hastanesi inceleyen Milletvekili Soysal, Yozgat Şehir Hastanesinin kamu özel ortaklığı ile ilk temeli atılan şehir hastanesi olduğunu belirterek, Şehir hastanesi fikrinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde hayal ettiği bir proje olduğunu hatırlatan Soysal, kendilerinin de milletvekili olarak alt yapılarını yapıp ilk uygulama alanını da Yozgat'ta başlattıklarını söyledi.

Kamu özel ortaklığı ile yapılan Yozgat Şehir Hastanesini, yüklenici firmanın 24 yıl işletip devlete devredeceğini vurgulayan Soysal, "Yapımında hiçbir şey esirgenmemiş. Doktor kadrosu ve diğer ekip tamamlandıktan sonra belki 1- 1.5 ay sonra Yozgat halkının hizmetine alırız diye tahmin ediyorum." dedi.

Hastaneye 21 doktor atamasının yapıldığını, eksikliklerle ilgili çalışmaların sürdüğünü belirten Soysal, "Hastanede doktor sayımız, çalışan sayımız artacak. Burada ticari sosyal alanlarımız var. Hastaneyi sadece hastane olarak görmeyin. Dışarıdan bölge hastanesi vasfı var. Diğer illerden de hastaları kabul edeceğiz. Burasını sağlık üssü haline getirebiliriz. 

Yozgatlı her zaman devletini, hükümetini destekledi. Bunun karşılığı olarak da böyle bir yatırımın Yozgat'a kazandırılması için büyük gayretler gösterdik. Şehir hastanemiz Yozgat'a hayırlı olsun" diye konuştu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 5 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki