Ak Parti Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal, Yozgat Şehir Hastenesi gezerek Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. İsmail Kurca'dan bilgi aldı.

Şeir Hastanesi inceleyen Milletvekili Soysal, Yozgat Şehir Hastanesinin kamu özel ortaklığı ile ilk temeli atılan şehir hastanesi olduğunu belirterek, Şehir hastanesi fikrinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde hayal ettiği bir proje olduğunu hatırlatan Soysal, kendilerinin de milletvekili olarak alt yapılarını yapıp ilk uygulama alanını da Yozgat'ta başlattıklarını söyledi.

Kamu özel ortaklığı ile yapılan Yozgat Şehir Hastanesini, yüklenici firmanın 24 yıl işletip devlete devredeceğini vurgulayan Soysal, "Yapımında hiçbir şey esirgenmemiş. Doktor kadrosu ve diğer ekip tamamlandıktan sonra belki 1- 1.5 ay sonra Yozgat halkının hizmetine alırız diye tahmin ediyorum." dedi.

Hastaneye 21 doktor atamasının yapıldığını, eksikliklerle ilgili çalışmaların sürdüğünü belirten Soysal, "Hastanede doktor sayımız, çalışan sayımız artacak. Burada ticari sosyal alanlarımız var. Hastaneyi sadece hastane olarak görmeyin. Dışarıdan bölge hastanesi vasfı var. Diğer illerden de hastaları kabul edeceğiz. Burasını sağlık üssü haline getirebiliriz. 

Yozgatlı her zaman devletini, hükümetini destekledi. Bunun karşılığı olarak da böyle bir yatırımın Yozgat'a kazandırılması için büyük gayretler gösterdik. Şehir hastanemiz Yozgat'a hayırlı olsun" diye konuştu.