Soysal, Sarıkaya Devlet Hastanesi Ziyaret Etti

Sarıkaya Devlet Hastanesini gezerek hastane hakkında bilgi alan Soysal, yeni hastaneye geçildikten sonra uzman kadroları tamamlanacak dedi.
Yayınlanma tarihi: 06 Mayıs 2015, Çarşamba günü, saat: 11:40

AK Parti Yozgat Milletvekili Op.Dr. Ertuğrul Soysal Sarıkaya ilçesinde Devlet Hastanesini ziyaret etti.

Beraberindeki heyet ile hastanede incelemelerde bulunarak uzman doktorlarla görüşen Soysal, ilçede sıkıntısı bulunan "kadın doğum uzmanı" eksikliğini atamalar ve kuralar neticesinde ilk atama yapılır yapılmaz Sarıkaya Kadın Doğum uzmanına kavuşacaktır diye ifade etti.

Yapılmakta olan yeni hastane binasına geçen Soysal, inşaatı devam eden yeni hastane binasında da incelemelerde bulundu. Müteahit firma yetkilileri ile görüşen Soysal, hastane yetkililerinden de bilgi alarak örnek hastane odasını odayı gezdi.

Milletvekili Soysal, hastane çıkışında yaptığı açıklamada şunları söyledi. “Malum olduğu üzere 19 Nisan Pazar günü Yozgat'ta aday tanıtımımızı yaptık. Tanıtımdan hemen sonraki gün itibariyle seçim kampanyası çalışmalarımıza başladık. O gün bugündür, ilçelerimizde, beldelerimizde ve köylerimizde faaliyetlerimiz ve ziyaretlerimiz devam ediyor. Bugün de ben şahsım, Sarıkaya'da bir program yaptık. Teşkilatımızla, kadın kollarımızla ve gençlik kollarımızla ilçedeki devlet hastanemizi ziyaret ederek hastalarımızın sorunlarını ve dertlerini dinledik. Onların istek ve arzularını not ettik. Şimdi de yapımı devam etmekte olan 50 yataklı yeni hastanemizi inceledik. Yapımı devam etmekte olan hastanemizin %75 , 80'lere ulaştığını gördük ve çok memnun olduk. Allah nasip ederse iki üç ay gibi bir zamanda zarfında bilemediniz 5 ay gibi sürede biz burayı teslim alacağız. Ben, Sarıkayalılara hayırlı olsun dileklerimi sunuyorum. Hakikaten Sarıkaya'ya yakışır, Sarıkaya'nın namına yakışır bir hastane olacak gibi görünüyor. İnşallah bizler de uzman hekim noktasında vereceğimiz desteklerle burada güzel şeyler yapılacağı kanaati bende oluştu. Tabi biz, 7 Haziran'a kadar “Durmak Yok Yola Devam” düsturuyla her gün köylerde, ilçelerde ve beldelerde olacağız. Bugün de Sarıkaya'nın bazı köylerini ziyaret edeceğiz. Sarıkaya'ya biz, hükümet olarak, geçmiş dönemdeki belediye olarak kamu hizmeti noktasında çok şeyler kazandırdık. Eğitim noktasında, sağlık noktasında, adliye sarayı noktasında ki temelimiz atıldı inşaatı devam ediyor, SGK binamızın da temeli atıldı inşaatı devam ediyor. Emniyet Müdürlüğü binamızın da çalışmaları en kısa sürede başlayacak. Anadolu Öğretmen Lisesi vardı, Anadolu Lisesi oldu. Biz, buranın Fen Lisesi olması için de girişimlerimizi yaptık en kısa sürede Sarıkaya'ya bir Fen Lisesi'ni de kazandırmış olacağız. Tarihi Roma Hamamı'nın kazı çalışmaları ile ilgili de çalışmalarımız devam etmektedir. Biz, buranın tarihi ve kültürüyle de öne çıkmasını istiyoruz. Hastanemizde kadın doğum uzmanı konusunda eksikliğimiz var. Bu eksiklikle ilgili gayretimi sonuna kadar göstereceğim bunun da sözünü buradan veriyorum.”dedi.

Etiketler: ertuğrul soysal   ak parti   yozgat   sarıkaya   hastane  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 3 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki