Soysal; 'Milli Şairimizi Rahmetle Anıyoruz'

Soysal, Bayrak Şairi Mehmet Akif Ersoy’u ölümünün yıldönümünde minnetle ve saygıyla andığını söyledi.
Yayınlanma tarihi: 26 Aralık 2015, Cumartesi günü, saat: 10:21

Ak Parti Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal, Bayrak Şarimiz Mehmet Akif Ersoy'un ölüm yıldönümü nedeniyle bir basın açıklaması yaptı. Milletvekili Soysal yaptığı yazılı açıklamada; "Korkma! Sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak, sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak, dizeleriyle başlayan ve Türk milletinin bağımsızlık mücadelesinin simgesi olan,  Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy, hem bir şair, hem bir münevver, hem bir dava adamıdır. Milli mücadele esnasında önemli görevler üstlenmiştir." dedi.

Mehemet Akif'in eserleriyle, vaazlarıyla milli mücadele ruhunu ateşleyerek, bağımsızlık sürecine eşsiz katkılar sağladığını ifade eden Milletvekili Soysal, "Vatan aşkıyla dolu olan şairimiz, milli mücadele yıllarında Anadolu’da istiklal meşalesinin yayılmasına vesile olmuştur. Bugün kendisini ‘İstiklal Şairi’ ve ‘Milli Şair’ unvanlarıyla andığımız Mehmet Akif Ersoy, Çanakkale’de verilen eşsiz mücadele için yazdığı ‘Çanakkale Şehitlerine’ şiiri gibi, bunun yanında daha pek çok eseri ve en önemlisi de millete armağan ettiği İstiklal Marşımızın güfte karı olarak, gönüllerimizde çok özel bir yer edinmiştir.

Büyük ahlak abidesi, inanmış koca bir yürek ve sanatın sanat için değil millet için var olduğunu bilip ‘ kendi hevesleri adına yazıp çizen sersemlerden değiliz’ diyecek kadar da açık sözlü üstadı rahmetle anıyor. Büyük ustanın dediği gibi; Allah bu millete bir daha İstiklal marşı yazdırmasın diyor, Büyük şair ve mütefekkir Mehmet Akif Ersoy’u rahmetle anıyoruz." diye konuştu.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki