AK Parti Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal, Yozgat'ın Sorgun ilçesinde halk günü toplantısını düzenleyerek vatandaşların sorunlarını dinledi. AK Parti Sorgun İlçe Binasında düzenlenen toplantıya vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. 

Basına açık yapılan toplantı öncesinde ülke gündemine değinen AK Parti Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal, 30 yılda terör ile mücadelede bugüne kadar 1,5 trilyon para harcandığını belirterek, “Son günlerde artan terör olayları nedeniyle hayatını kaybeden şehitlerimize Allah'tan rahmet, geride kalanlara sabır ve başsağlığı diliyorum. Devlet olarak bugün kadar sabır tespihi çektik. Artık sabır tepsini çekmeyeceğiz. Terörün kökü kurutulana kadar mücadelemiz devam edecek. Geçmiş yıllarda F-16 savaş uçaklarımızın yazılımı İsrail ve Amerika'dan yapılıyordu. Artık büyüyen Türkiye kendi yazılımını kendi yaparak hiçbir ülkeden izin almaksızın terör noktalarını bir bir bombalamış ve bombalamaya da devam etmektedir. Kendi üretmiş olduğumuz 250 kilogram ağırlığındaki yerli bombalar yerin 30 metre derinliğini yerle bir etme kapasitesine sahiptir. Bu yüzden dağdaki teröristler köy ve kasabalara kaçmaya başladılar. 

Bunlara karşı Türkiye olarak gerilla savaşını başlatacağız. Komandolarımız dağdaki teröristleri tek tek bulunduğu delikten çıkartacak” dedi.

Çözüm sürecine sürekli birilerinin engel olduğunu belirten Soysal “Çözüm sürecine engel olmak isteyenler ilk olarak Gezi Olayları adı altında ülkeyi karıştırmak istediler. 1,5 ay bu olaylar ile uğraştık. Daha sonra 17 ve 25 Aralık operasyonları. Bugün kadar yapılmış en büyük darbe girişimidir. Biz olaylar ile ilgilenirken, çözüm süreci beklemeye alındı. 2,5 senedir hiçbir annenin gözünden yaş akmıyordu. Ancak bir çözüm sürecine bir adım attığımızda sürekli olarak bu süreç birileri tarafından bekletilmeye alınıyordu. Ardından 30 Mart seçimleri, onun ardından Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve son olarak 7 Haziran seçimleri çözüm sürecinin beklemesine yol açtı. Tabi HDP'nin barajı açması bardağı taşıran son damla oldu. Onların Güneydoğu'da insanları nasıl tehdit ederek oy topladıklarını herkes biliyor. Artık o devir kapandı. Bütün sandıkların güvenliğine Özel Hareket ve Jandarma yapacak” diye konuştu.

AK Parti Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal, daha sonra toplantıya katılan vatandaşları tek tek dinledi.