Soysal, En büyük hazinemiz annelerimizdir

Soysal "Hayatımızın her anında yanı başımızda olan, varlıklarıyla hayatımıza anlam katan, dünyamızı zenginleştiren annelerimiz; ilk öğretmenimiz, hayat boyu yaşamımızdaki en büyük hazinemizdir."
Yayınlanma tarihi: 10 Mayıs 2015, Pazar günü, saat: 10:58

Ak Parti Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal "Anneler Günü" dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Soysal yayımladığı mesajında "Bizleri canından, ruhundan, özünden bir parça olarak gören ve tüm hayatını bizim hayatımızın daha iyi olması için harcayan Annelerimiz, İlk evladını kucağına aldığı andan itibaren başlayan annelik serüveni ile Evladı hastalandığında, okula başlarken tüm hayatı boyunca sürer. Bitmek bilmeyen bir sevgi ve engin bir fedakarlıkla, devam eder. Çoğu kez sessizce varlığını hissettiğimiz, üzüntümüzde bizden çok üzülür, canımız yandığında canı yanar, sevincimizde mutluluk gözyaşları döker.

Anne sevgisi sadece bir gün değil, her gün hatırlanması ve kıymetinin bilinmesi gerekir, "Bizim inanç anlayışımıza göre, annelik dünyanın en yüce, en kutsal vazifelerinden biri; anneler ise iyiliği en çok hak eden varlıklardır. Sevgili Peygamberimiz, 'Cennet, annelerin ayakların altındadır' diyerek, anneliğin ne kadar kutsal olduğunu ifade etmiştir". Onların varlıkları hayatımızın her gününün en büyük manasıdır. Anne sevgisi, sevgilerin en büyüğü, en kıymetlisidir. Hayatımızın her anında yanı başımızda olan, varlıklarıyla hayatımıza anlam katan, dünyamızı zenginleştiren annelerimiz; ilk öğretmenimiz, hayat boyu yaşamımızdaki en büyük hazinemizdir.

Dünyada barış ve kardeşliği temin ve muhafaza eden annelerimize bu süreçte daha çok ihtiyacımız var. Onların nasihatlerine, yönlendirmelerine, sağduyularına ve dualarına daha çok ihtiyacımız var. Fatih Sultan Mehmet'leri, Yavuz Sultan Selimleri, Bediüzzamanları, Mehmet Akifleri, Recep Tayyip ERDOĞANLARI yetiştiren Türk analarının, Türkiye Cumhuriyeti'nin temel değerlerine, cennet vatanımızın geleceğine sahip çıkacak evlatları yetiştirmesi hiçbir değerle ölçülemez. En değerli varlığımız, baş tacımız annelerimizin tek beklentisi sevgidir. Onları mutlu etmek, emeklerinin boşa gitmediğini göstermek, gurur duyacakları evlatlar olmak, annelerimiz için en büyük armağandır.

Yüreklerinde sevgi, dillerinde dua eksik olmayan elleri öpülesi tüm annelerimizin Anneler Gününü en içten duygularımla kutlarım." dedi.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki