Soykırım tarihi bir yalandır

Yozgat ADD Başkanı Yakup Arslan, ADD olarak Türkiye’nin her yerinde kitlesel olarak basın açıklaması yaptıklarını ve sözde soykırım yalanlarına tepki gösterdiklerini bildirdi.
Yayınlanma tarihi: 24 Nisan 2015, Cuma günü, saat: 08:25

Yozgat Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Yakup Arslan, sözde Ermeni Soykırımı hakkında bir açıklama yaparak, Türkler ve Ermenilerin yüzyıllarca huzur içinde yaşadığını ifade ederek, tarihsel gerçeklerle yüzleşildiğinde ortada bir soykırımın söz konusu olmadığını belirtti.

ADD Başkanı Arslan, “I.Dünya Savaşı sırasında Rus Çarının çağrısı üzerine Doğu Anadolu’da Ruslarla birlikte hareket ederek Türklere ve masum Türk köylerine saldırarak binlerce insanımızı katletmişlerdir. Osmanlı Hükümeti de bir tedbir olarak bu bölgede yaşayan Ermeni vatandaşlarını savaştan daha uzak bir bölge olan Suriye ve Lübnanbölgesine zorunlu göçe tabi tutmuştur. Bu göç esnasında Ermeni Osmanlı vatandaşlarından hayatlarını, hastalık, soğuk vb. nedenlerle kaybedenler olmuştur” dedi.

Bu durumun asla bir soykırım olmadığını vurgulayan Arsan, Birleşmiş Milletler’in 1948 tarihli soykırım suçunun önlenmesi ve cezalandırılması konusundaki sözleşmenin, soykırım suçunu tarif etmekte olduğunu ifade eden Arslan, “Ortada böyle bir karar yokken bu tür söylemler tamamen siyasi ve belli amaçlarla söylenmiş sözlerdir. Bizce üzücü olan ülkemiz içinden bu tür söylemlerde bulunanların olmasıdır. Bize sık sık tarihimizle yüzleşmemizi söyleyenlerin kendi tarihleriyle yüzleşmelerinde fayda olduğu kanısındayız” dedi. Yakup Arslan ulusal egemenliğimizin sembolü 23 Nisan’ı da kutlayarak, Cumhuriyet’in ilelebet payidar kalacağını sözlerine ekledi.

Etiketler: yakup arslan   soykırım     ermeni   yalan  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 10 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki