Sosyoloji Eğitiminin, Dünü, Bugünü ve Sorunları

Bozok Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü ile Kırıkkale Üniversitesi Sosyoloji Bölümü ortaklığında 'Türkiye’de Sosyoloji Eğitiminin, Dünü, Bugünü ve Sorunları' konulu panel düzenlendi.
Yayınlanma tarihi: 29 Aralık 2015, Salı günü, saat: 21:31

Bozok Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü ile Kırıkkale Üniversitesi Sosyoloji Bölümü ortaklığında 'Türkiye’de Sosyoloji Eğitiminin, Dünü, Bugünü ve Sorunları' konulu panel düzenlendi. Fen - Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen panele akademik ve idari personeli ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Panelin Başkanlığını Kırıkkale Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Dolunay Şenol yaptı. Prof. Dr. Şenol panel öncesi yaptığı kısa konuşmada Bozok Üniversitesi’nin fiziki, altyapı ve akademik anlamda şaşırtıcı derecede ve beklentilerinin üstünde geliştiğini görmekten memnuniyet duyduğunu belirterek, öğrencilere verilen değeri görmekten de ayrıca mutlu olduğunu sözlerine ekledi.

Programın açılış konuşmasını Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ejder Çelik, Bozok Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi bünyesinde yeni kurulan Sosyoloji Bölümü’nün ilk organizasyonunu Kırıkkale Üniversitesi ortaklığında düzenlediklerini belirterek bundan sonra bu tür etkinliklerin olanca hızıyla devam edeceğini sözlerine ekledi. Konuşmasının devamında Sosyoloji Bölümü öğrencilerine seslenen Yrd. Doç. Dr. Çelik: "Üniversitelerin sadece eğitim ve öğretimin alındığı bir yer olmaktan öte bir ortamın paylaşıldığı, aktarma biçimlerinin müşahede edildiği ayrı bir mekân ve dünyadır. Burada dört yıl boyunca bu tür çalışmalarla sizlerle bir arada olacağız." ifadelerini kullandı. 

Bozok Üniversitesi ve Kırıkkale Üniversitesi ortaklığında düzenlenen panelde Doç. Dr. İbrahim Mazman "Sosyoloji Eğitiminin ABD ve Türkiye Karşılaştırması", Doç. Dr. Sıtkı Yıldız "Sosyoloji Müfredatı ve Mezuniyet Sonrası İstihdam Sorunu", Yrd. Doç. Dr. Alper Mumyakmaz "Sosyolojide Disiplinlerarası İlişkiler ve Metod", Yrd. Doç. Dr. Mümtaz Levent Akkol "Sosyoloji Eğitiminde Diğer Sosyal Bilim Dallarının Önemi" konulu sunum gerçekleştirdi.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki