3 bin metrekare kapalı alanda kurulacak olan Sosyete Pazarı, sadece Cuma günleri açılacak.  Ayrıca hijyenik tuvaletleri ve deneme kabinleri ile konforlu bir pazar anlayışı sunuyor. Sabah 09.00 ve akşam 21.00 saatleri arasında hizmet veren pazar, cuma günü alışveriş tutkunlarını bekliyor.

Belediye Başkan Yardımcısı Şahin Kılınçarslan, 3 bin metrekare bir alana sahip kapalı pazar yerinin sadece sebze pazarı olarak kullanılmayacağını söyledi. 

Kılınçarslan, pazar yerinin haftanın her gün hizmet vermesini hedeflediklerini belirtti. Kapalı pazar yerinin her Hafta Cuma günleri sosyete pazarı olarak hizmet vereceğini kaydeden Şahin Kılınçarslan, pazarda 100 esnafın tezgah açacağını dile getirdi. 

Kılınçarslan, "Yozgatlı  30 esnafımız sosyete pazarında yer alacak. Buda bizi mutlu etti. Pazar içerinde gıda ve sebzenin dışında her ürün yer alacak. Bunun devamı da gelecek. Pazar yeri fonksiyonel olarak kullanılacak" dedi.

Belediye Hal Müdiresi Yıldız Ersin, Yozgat'ta bir ilkin gerçekleşeceğini vurguladı. Ersin, 30 Yozgat'tan 70'de ilçe ve diğer illerden olmak üzere 100 esnafın tezgah açacağını dile getirdi. 

Yozgatlıların pazara sahip çıkmalarını isteyen Yıldız Ersin, "Pazar herkesime hitap edecek ama en çok kadınlarımıza hitap edecek. zücaciye, bujiteri, aksesuar, giyim gibi ürünler yer alacak. Vatandaşlarımız pazara girdiği zaman aradığı her şeyi bulacak. Markalı ürünler de satılacak. Hiç kimsenin endişesi olmasın gönlünce alışveriş yapsın. Hizmet bizden, destek Yozgat'tan" diye konuştu.