Sorunlara Çare MHP İktidarıdır

7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak genel seçimler öncesi vatandaşın nabzını tutan MHP Yozgat milletvekili adayları Şefaatli ilçesinde halkın dertleri dinledi.
Yayınlanma tarihi: 04 Mayıs 2015, Pazartesi günü, saat: 10:08

7 Haziran 2015 tarihinde gerçekleştirilecek genel seçimler öncesinde ilçe ve köy ziyaretlerini sürdüren MHP'li milletvekili adayları, Sadir Durmaz, M. Ali Çakır, Seyit Yücel ve Yusuf Mertoğlu vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Vatandaşlarla Şefaatli'de bir araya gelen ve MHP milletvekilleri adına yaptığı açıklamada Yozgat'ın hizmetten yoksun bırakılarak üvey evlat muamelesi gördüğünü ifade eden MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Yozgat Milletvekili Sadir Durmaz, şöyle konuştu; "2002 yılından bu yana genel ve yerel tüm seçimlerdeAKP'ye yüzde 70'lere varan oranda destek veren ve bu destekle 81 vilayette hep ilk 10 vilayet içerisinde yeralan Yozgat, AKP tarafından sadece seçim dönemlerinde hatırlanan üvey evlat muamelesi görmektedir.

Yozgat, AKP'ye verdiği güçlü desteğe rağmen, 2002 - 2014 yılları arasındaki Kamu Yatırım Tahsislerinin İllere Göre Dağılımı sıralamasında 81 il içerisinde 64. Sırada yer almaktadır.

Yozgat'a 12 yılda, 735.740 milyon lira kaynak aktaran AKP hükümetleri aynı dönemde; yatırım teşvik uygulamasında da Yozgat'tan bir üst kategoride yer alan Diyarbakır, Şanlıurfa ve Mardin'e yaklaşık 7 kat, Bingöl, Van, Batman'a yaklaşık 3 kat fazla yatırım yapmıştır. Sözde, nüfusu baz alarak planlanan yatırımlarda, 12 yılda Hakkari'ye yapılan yatırım tutarı bile Yozgat'tan fazladır. 

İZMİR'İ FARK EDEN ZİHNİYET YOZGAT'I NE ZAMAN FARK EDECEK?
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yapmış olduğu bir konuşmayı da hatırlatan MHP Yozgat Milletvekili Sadir Durmaz sözlerine şöyle devam etti; "Hatırlanacağı üzere daha önce yaptığım bir açıklamada da ifade etmiştim. Başbakan Ahmet Davutoğlu, AKP grup toplantısında yapmış olduğu konuşmada, “Maalesef son 12 yıl içinde bütün şehirlerimizde çok büyük hamleler söz konusu olurken, İzmir'deki yerel yönetim anlayışı bu gelişmelere ayak uyduramadı ve İzmir hak ettiği yeri bulamadı. Bundan sonra bizzat takip edeceğim. İzmir'i hak ettiği yere getireceğiz inşallah. İstiyoruz ki Marmara'daki üretim yoğunlaşmasını ülkenin her tarafına yayalım. Bu çerçevede de İzmir'e yönelik olarak, ileri teknoloji ihtiva eden projelere beşinci bölge teşviği uygulayacağız” demiştir.

AKP Yozgat'ta bugüne kadar hak ettiğinden fazla destek almıştır. Yozgatlı hak ettiği değeri görmek için, kendini önümüzdeki seçimlerde mutlaka fark ettirmelidir.

Bir türlü birinci parti olamadığı İzmir'i 12 yıl sonra fark eden AKP zihniyeti Yozgat'ı ne zaman fark edecektir? Son olarak Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz'ın yaptığı açıklamada, Doğu Anadolu Projesi (DAP) Eylem Planı (2014-2018) kapsamında bölgeye 21 milyar 16 milyon lira yatırım yapılması planlandığını ifade etmiştir.

HDP'ye olan oy kaymasını durdurmak için DAP'a kaynak aktaranlar Yozgat'ı ne zaman fark edecektir?

Yozgat'a üvey evlat muamelesi yapan AKP, ilimizde kamuya ait istihdam kapılarını kapatırken özel sektörün de Yozgat'a yatırım yapması için gerekli teşvikleri vermemekte ve yatırımcının Yozgat'a gelmesi için uygun koşulları da sunmamaktadır.

Daha kaç seçim geçmelidir? Kaç kişi daha işsiz kalmalıdır? Kaç kişi göç etmelidir?

Verdiği göçle, 1965'teki nüfusunun bile gerisinde kalan ilimizde, yaşanan yoğun göçün en büyük nedeni olan istihdam ve işsizlik sorunu giderek derinleşmektedir. Bu sorunların çözümü de yeni kurulacak fabrikalar, işletmeler, atölyeler yani yeni iş alanları ile mümkün olabilecekken, aksine Yozgat çıkarılan teşvik kanunuyla haksızlığa uğramıştır.

Yozgat'la ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne verdiğimiz, Teşvik uygulamalarındaki yerinin 6. Bölgeye alınması ve Merkezi Yozgat'ta olmak üzere Orta Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi kurulması ile ilgili kanun teklifleri mutlaka meclisten geçirilmelidir. Bu kanun teklifleri Cenab-ı Allah nasip ederse Milliyetçi Hareket Partisinin iktidarında bizim Yozgat'a sözümüzdür. Milliyetçi Hareket Partisi iktidarında Yozgat hak ettiği değere kavuşacaktır" dedi. 

Etiketler: mhp   sadir durmaz   şefaatli   haziran   seçim   çalışma  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki