Sorumluluğumuzun büyüklüğünün farkındayız

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "Milletimiz bize büyük bir yük yükledi, sorumluluk yükledi. Sorumluluğumuzun büyüklüğünün farkındayız. Bu sorumluluğun gereğini de bundan sonra yapmaya devam edeceğiz.'' dedi.
Yayınlanma tarihi: 06 Kasım 2015, Cuma günü, saat: 22:11

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Yozgat Belediyesi Bilal Şahin Kültür Merkezi'nde partisinin Yozgat İl Başkanlığı tarafından düzenlenen ''Teşkilatlara Teşekkür Toplantısında'' yaptığı konuşmada, Türkiye'nin son 6 ayda 2 seçim yaptığını söyledi. Bozdağ, ''Bizim için şeref olan nedir derseniz, bizim için şeref olan da bu talebin adresinin AK Parti olmasıdır. Millet AK Parti'yi huzurumuzun teminatı olarak görmüştür. Vatandaşımız AK Parti'yi istikrarın teminatı olarak görmüştür'' dedi.

AK Parti'nin 7 Haziran seçimlerine göre oylarını yaklaşık yüzde 9  artırdığını anımsatan Bozdağ, ''Rakamsal olarak da 4,5 milyon civarında Türkiye genelinde bir artış var. AK Parti 17 ilde tulum çıkardı. Türkiye'nin dört bir yanında büyük bir başarının altına imza attı''  diye konuştu.

Türk milletinin istikrara oy vererek, belirsizliği ortadan kaldırdığını vurgulayan Bozdağ, şunları kaydetti:

''Güçlü bir iktidarın kurulmasına oy vermiştir. Birliğimize, dirliğimize, huzurumuza ve kardeşliğimize oy vermiştir. Bu seçimin en büyük belirleyeni nedir derseniz, milletimizin huzur talebi, istikrar talebi, kardeşlik talebi, dirlik talebidir. Bizim için şeref olan nedir derseniz, bizim için şeref olan da bu talebin adresinin AK Parti olmasıdır. Millet AK Parti'yi huzurumuzun teminatı olarak görmüştür. Vatandaşımız AK Parti'yi istikrarın teminatı olarak görmüştür. AK Parti'yi birliğimizin, güvenliğimizin, istikrarımızın, kardeşliğimizin teminatı olarak görmüştür. Onun için AK Parti'de birleşmiş, onun için AK Parti'ye oylarını vermişlerdir. O yüzden AK Parti'nin yükü ve sorumluluğu daha da arttı. Milletimiz bize büyük bir yük yükledi, sorumluluk yükledi. Bu yükün altından Allah'ın izniyle 13 yıl nasıl kalktıysak, önümüzdeki yıllarda da aynı şekilde kalkacak, bu yükü onurla, şerefle taşıyacağız. Sorumluluğumuzun büyüklüğünün farkındayız. Bu sorumluluğun gereğini de bundan sonra yapmaya devam edeceğiz.''

"1 Kasım, 2019 ve 2023 seçimlerinin de habercisidir"
Bozdağ, 7 Haziran seçimleri ile 1 Kasım seçimlerinin ayrı ayrı mesajları olduğunu belirterek, AK Parti'nin 7 Haziran'da vatandaşların verdiği mesajı iyi okuduğunu kaydetti.

Türkiye'nin daha ileriye gitmesi için AK Parti'nin bundan sonra da var gücüyle çalışacağını dile getiren Bozdağ, ''Biz 7 Haziran ile 1 Kasım'ın mesajlarını birlikte görüyor, tek seçimin mesajı gibi ele alıyor ve gerekeni yapacağımızı buradan bir kez daha ifade ediyoruz. Yanlışlarımız varsa düzelterek, eksiklerimiz varsa tamamlayarak, yapamadıklarımız varsa gereği üzere adım atıp yaparak bundan sonraki süreci yürüyeceğiz. 7 Haziran'ın mesajı da, 1 Kasım'ın mesajı da AK Parti'nin kuracağı 64. hükumetin yol göstericisi olacaktır. Yol göstericimiz olacak ve oradan istikamet alıp yolumuzu oradan yürüyeceğiz. Bunu da icraatlarımızla göstereceğiz'' ifadeleri kullandı.

1 Kasım 2015 seçiminin AK Parti'ye yeni bir 3 dönemlik iktidarın da kapısını araladığını işaret eden Bozdağ, ''1 Kasım, 2019 ve 2023 seçimlerinin de habercisidir, müjdecisidir. Allah bizi ve hepimizi bu milletin beklentilerine cevap verenlerden, duasını almaya devam edenlerden eylesin. Rabbim bizi size karşı AK Parti'yi aziz Türk milletine karşı mahcup etmesin'' ifadelerini kullandı.

Etiketler: ak parti   bekir bozdağ  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 1 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki