Sorgun Belediyesi kültür etkinlikleri kapsamında düzenlenen konser programında, usta sesler Nazlıcan Taştan, Recep Kunduz ve Murat Balaban dinleyicileri müziğe doyurdu.

Sorgun Belediyesi İlyas Arslan Sinema ve Tiyatro Salonu’nda, Milli Piyango Genel Müdürlüğü’nün katkılarıyla gerçekleştirilen etkinliğe Sorgun Kaymakamı Ali Arslantaş, İlçe Emniyet Müdürü Bahadır Özdemir, İlçe Jandarma Komutan V. J.Asb.Kd.Bçvş. Deniz Koç, Cumhuriyet Savcısı Halil İbrahim Adam, il genel meclis başkanı Halil Şahbaz, daire müdürleri, STK, oda ve dernek temsilcileri, ile vatandaşlar katıldı.

Sanatçılar, en güzel eserlerini Sorgunlular için seslendirirken, konseri izlemeye gelen müzikseverlerde zaman zaman sanatçıların eserlerine eşlik etti.

İlk olarak Nazlıcan Taştan’ın birbirinden değerli türkülerle sahne aldığı gecede, Recep Kunduz da seslendirdiği Türk Sanat Müziği  eserleri ve türkülerle izleyenlerden büyük alkış aldı. Son olarak sahne alan Sorgunlu sanatçı Murat Balaban, bağlaması ve söylediği türkülerle salondakileri önce hüzünlendirdi, ardından hareketli türkülerle coşturdu.

Yaklaşık 3 saat süren etkinlik sonunda sanatçılara günün anısına birer plaket takdim edildi.