Sorgun’lu Gençler Portekiz’den döndü

Sorgun Gençlik Derneği (SORGED) tarafından Knowing Cultures by Photography” projesi kapsamında Portekiz’e gönderilen 6 genç Sorgun’a döndü.
Yayınlanma tarihi: 12 Eylül 2015, Cumartesi günü, saat: 09:30

Sorgun Gençlik Derneği (SORGED) tarafından Knowing Cultures by Photography” projesi kapsamında Portekiz’e gönderilen 6 genç Sorgun’a döndü.

SORGED Başkanı Halil Uğuz, Erasmus+ KA1 Gençlik Değişimleri programı kapsamında “CULTUREGRAPH – knowing cultures by photography” isimli proje kapsamında 6 ülkeden toplam 70 gencin Portekiz Vial Real’deki programa katıldığını söyledi.

Uğuz projeyle, 7 gün boyunca fotoğraf çekimiyle gençlerin kültürlerarası diyalogu ve kültürel hassaslığı, aktif katılım ve Avrupa sorunlarına ilgiyi teşvik etmek, saygı, eşitlik gibi sosyal değerlere saygı göstermek, bilgi yetenek ve davranışlar konusunda gençler arası uyum, akran öğrenmeyi teşvik etmek, sorumluluk ve organizasyon yeteneğini geliştirmek, gençlik alanında yaratıcılığı geliştirmek, organizasyonun kültürlerarası boyutunu güçlendirmek, sözlü ingilizce becerilerini geliştirmelerinin amaçlandığını söyledi.

SORGED’in bu güne kadar hazırladığı projelerle Yozgatlı gençlerin yurt dışına açılan kapısı olduğunu vurgulayan Uğuz, 3 yıl boyunca birçok önemli faaliyete imza attıklarını, SORGED’in gönüllü gençlerle ve gençlik çalışanlarıyla bir araya gelmiş, kendilerine ana çalışma alanı olarak gençlik ile gençleri ilgilendiren konuları seçmiş bir gençlik derneği olduğunu belirterek, “Derneğimiz farklı eğitimsel, kültürel ve sosyal düzeylere sahip, farklı ilgileri ve yetenekleri olan gençlerden oluşmaktadır. Dernekte aktif rol alan özellikle gençlerden, öğretmenlerden ve diğer gönüllü genç üniversite öğrencilerden oluşan üyelerimiz, sosyal sorumluluk düşüncesiyle ve dinamik heyecanlarıyla yaşayan gençlerin hayatla barışık yaşayıp topluma entegre olmalarına katkı sağlayabilecek yeterliktedir. Gençlerimizin mutlu, huzurlu, sevgi dolu, insanları hoşgörü ile kucaklayan bir yaşam sürdürmelerine katkı sağlama çabası içerisindeyiz” dedi.

Etiketler: sorged   portekiz  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki