Sorgun'dan Bayırbucak Türkmenlerine Yardım

Sorgun’dan, Suriye’de bombardıman altında bulunan Bayırbucak Türkmenleri ’ne, 10 tır dolusu gıda yardımı gönderildi.
Yayınlanma tarihi: 06 Aralık 2015, Pazar günü, saat: 17:34

Sorgun Kaymakamlığı ve sivil toplum kuruluşlarının katılımı ile oluşturulan Sorgun Platformu tarafından açılan kampanya çerçevesinde, Belediye Sergi Salonu’nda toplanan kuru gıda yardımları, tırlara yüklenerek dualar eşliğinde yola çıktı.
 
Yardım konvoyunun yolcu edilmesi nedeniyle Belediye Meydanı’nda düzenlenen törene Vali Abdulkadir Yazıcı’nın yanı sıra, İlçe Kaymakamı Ali Arslantaş, Sarıkaya Kaymakamı Yasin Özcan, Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
 
Garajlar Yeni Cami İmamı Ahmet Çınar Çetin’in okuduğu Kur’an-ı Kerim’in ardından konuşan Vali Abdulkadir Yazıcı, Sorgunluların çok kutlu ve güzel bir faaliyete imza attıklarını ve bundan daha fazlasını da yapmak istediklerini dile getirdi.
 
Türk Milleti Düşenin Dostudur
Türk milletinin en bariz karakterinin düşenin dostu olduğunu ifade eden Vali Yazıcı “Bizler millet olarak dünyanın neresinde olursa olsun, ister Müslüman olsun ister olmasın, duyduğu acıyı yüreğimizde hissederiz. Atalarımızın güzel bir sözü vardır. ‘Her şey aslına rücu eder’ diye. Bizde bu yardımlarla, atalarımızın bu güzel karakteristik özelliğini ortaya koyuyoruz. Biz üzerimize düşeni yapıyoruz. En büyük dileğim kuru gıda yüklü bu 10 tır malzemenin şuursuzca bombalanmaması ve sağ salim yerine ulaşmasıdır. Biz,   bize düşeni yapıyoruz. Her millet kendisine düşeni yapar. Allah bin yıldır İslam’ın bayraktarlığını yapan bu necip millete zeval vermesin” dedi.
 
Sorgun Kaymakamı Ali Arslantaş da yaptığı konuşmada, yardım kampanyasının pazartesi günü başladığını ve cumartesi sona erdiğini, bu süre içerisinde un, çocuk bezi, çocuk maması, pirinç, salça, kahvaltılık, sıvı yağ, şehriye, kırmızı mercimek, bakliyat, şeker, çay, diş fırçası, diş macunu, çocuk oyuncağı, bulgur, yarma, yeşil mercimek, nohut, kuru fasulye, makarnadan oluşan 225 ton gıdanın yola çıkacağını vurguladı.
 
Yapılan konuşmaların ardından 10 tır dolusu yardım malzemesi dualarla Hatay’a doğru yola çıktı.

Etiketler: sorgun   bayırbucak   türkmen   yardım  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 6 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki