Sorgun ilçesinde başlatılan kampanya kapsamında, terör olaylarının yaşandığı bölgelerde görev yapan asker ve polislere yiyecek ile öğrencilerin yazdığı mektuplar gönderildi. Kampanyaya Sorgun İlçe Emniyet Müdürlüğü personelleri ile polis eşleri de destek verdi.

Sorgunlu kadınlar, Şırnak'ın Cizre ve Mardin’in Nusaybin ilçelerinde devam eden terör operasyonlarında, günlerdir aile sıcaklığından yoksun şekilde mücadele veren polis ve askerlere desteğini, onlar için ev yemekleri yaparak ortaya koydu.

Evlerinde hazırladıkları börek, kek, sarma, tatlı ve kuruyemişleri getiren kadınlar, “Asker ve polis, çatışma bölgesinde mücedele verirken, biz burada rahat yatamıyoruz, yemeğimizi rahat yiyemiyoruz. Onlar için hiçbir şey yapamıyorsak, yemeklerimizi paylaşalım istedik” dedi. 

Yaklaşık 600 kiloluk yiyecek hazırkandığını söyleyen Sorgun Kaymakamı Ali Arslantaş, yaptığı açıklamada; “Sorgunlu bayanlar ve Sorgun Emniyet Müdürlüğü personeli, Nusaybin ve Cizre’de vatanın bölünmez bütünlüğüne kasteden hainlere karşı mücadele eden kahraman asker ve polislerimizi evlerinden uzakta olmanın burukluğundan bir an olsun uzaklaştıracak, anne elinden çıkan yiyecekler hazırladı. Onlara bu ürünleri göndermekten mutluyuz. Başta Sorgunlu hanımlar ve emniyet personelleri olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hepsiyle ayrı ayrı gurur duyuyoruz” dedi.

Kampanyanın çok anlamlı olduğunu söyleyen Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek ise, “Terörle mücadele eden kahraman askerlerimize, polislerimize hanımlar kendi evlerinde el emeği ile yaptığı yiyeceklerden sunmak istediler. Onları moral açısından daha güçlü kılmak için bunları yaptılar gönderiyorlar. İnşallah bu terör bir an önce biter. Ülkemiz artık terörle uğraşmaz da, insanların geleceğini ilgilendiren yatırımlarla ilgili icraatlarla uğraşırız. Bu olayla inşallah son bulur, hak eden de hak ettiği cezayı bulur. İnşallah bundan sonra şehit olmaz, terörle mücadele de son bulur. Emeği geçen bütün hanımefendileri kutluyorum, hepsine teşekkür ediyorum” dedi.

Sorgun Belediyesi hizmet binası altındaki düğün salonunda toplanarak, kolilere yerleştirilen yiyecek ve mektuplar kargo ile Cizre ve Nusaybin’e gönderildi.