Dost Gönüller Gıda Bankası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkan ve üyeleri ile Çad’ın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı temsilcisi Yahya Abdullah Ebubekir Sorgun Belediye Başkan Vekili Yusuf Telli’yi ziyaret etti.

Dost Gönüller Gıda Bankası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mithat Güler, derneğin çalışmalarıyla ilgili olarak Belediye Başkan Vekili Yusuf Telli’ye bilgiler vererek, Sorgun halkına desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Başkan Güler, derneğin bölgede yaptığı sağlık çalışmaları başta olmak üzere, her türlü desteği vermeye çalıştıklarını dile getirerek “Özellikle Çad’da, Batha Lairi bölgesinde, Massenya vilayetine bağlı Amsakine isimli köyde çıkan yangında, her şeylerini kaybeden köy halkının feryadına, duyarsız kalmayan Sorgunlu vatandaşlarımızın hayırseverliğine minnettarız” dedi.

Abeşe bölgesinde Osmanlı’dan bu yana yaşayan Türkler olduğundan bahseden Güler,  Ahmet Kavas’ın Çad Büyükelçiliği görevini yürüttüğü dönemde, söz konusu Türkleri ziyaret ettiğini de söyledi.

Belediye Başkan Vekili Yusuf Telli de Dost Gönüller Gıda Bankası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin yaptığı çalışmaları takdirle karşıladıklarını ve kendilerine daima yardımcı olacaklarını ifade etti.

Ziyarete, Dernek Başkanı Mithat Güler, Başkan Yardımcısı Orhan Tatar, üyeler,  Orta Afrika Ülkesi Çad’ın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı temsilcisi Yahya Abdullah Ebubekir ile Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi bilgisayar mühendisliği öğrencisi Mikail Abdullah Abdurrahman katıldı.
Sorgun Postası