Yozgat İl Özel İdare Müdürlüğü tarafından Sorgun’da bu yıl 40 kilometre ikinci kat asfalt çalışması yapılacak. 

Sorgun İlçe Özel İdare Müdürü Metin Kayhan, 40 kilometrelik ikinci kat asfalt çalışmasının 25 kilometresinin yapıldığını, kalan kısmının ise yıl sonuna kadar tamamlanacağını söyledi. Şu anda Sorgun’u Çekerek ilçesine bağlayan eski Çekerek yolunda genişletme ve asfalt çalışmalarının sürdüğünü belirten Kayhan, “Eski Çekerek yolu, ilçemizde trafiğin en yoğun yaşandığı yollardan biridir. 

Bu yolumuzda trafik yoğunluğu ve yolun dar olması nedeniyle sık sık bozulmalar oluyordu. Öncelikle yolu genişlettik ve ardından da ikinci kat asfalt attık. Toplam 10 kilometre uzunluğundaki yolu Samsun yoluna bağladık” dedi.

Bu yıl yapılan diğer çalışmalar hakkında da bilgi veren Kayhan, “Alcı ile Yudan köyleri arasında 2 kilometre, Emirhan köyü yolunda 3 kilometre, Günyazı köyü yolunda 5 kilometre birinci kat, Küçükköhne, Alcı köyleri arasında 10 kilometre, Taşpınar ve İsafakılı köyleri arasında 3 kilometre 2’inci kat, Karaveli ile Büyükören köyleri arasında 12 kilometre, Gevrek köyü yolunda 3 kilometre, ikinci kat asfalt çalışması, Yaycılar ile Balkaya köyleri arasında ise 4 kilometre altyapı ve 1 kilometre asfalt çalışması yapıldı” ifadelerini kullandı.