Sorgun’da 'Yıl Sonu Bilim Şenliği'

Sorgun Belediye Kermes Salonunda açılan Bilim Şenliği´nde, 33 okuldan 66 koordinatör öğretmen ve 320 öğrencinin hazırladığı 160 proje sunuldu.
Yayınlanma tarihi: 05 Haziran 2015, Cuma günü, saat: 08:55

Sorgun Belediye Sergi Salonunda düzenlenen "Bilim Şenliği"ne eski Adalet Bakanı ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Sorgun Kaymakamı Ali Arslantaş, Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, Maarif Müfettişleri Başkanı Muzaffer Yaşar, Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Bilim Şenliğinin açılış konuşmasını yapan Sorgun Kaymakamı Ali Arslantaş, sözlerine şenlikte yer alan okul öğrencilerine, eğitimcilere, koordinatör öğretmenlere teşekkür ederek başlayarak “Günümüzde bilgi ve teknolojide açık bir yarışın acımasız bir biçimde sürdüğü ülkelerin bilgiye ulaşması konusunda pervasız bir rekabete giriştiği dönemleri yaşamaktayız. Amacımız okullarımızda üretilen proje ve ürünlerin tanıtılmasını sağlamak, kurumlar arasında proje çalışmalarını ve diğer teknoloji ve tasarım alanındaki çalışmalarda rekabet ortamı oluşturmaktadır. Bu sergi boyunca burada sergilenecek toplam 160 proje mevcuttur. Yer darlığı nedeniyle okullarımıza katlım kotası uygulamak zorunda kaldık. Yıl boyunca okullarımızda hazırlanan proje sayısı 400 olup 2015 yılında hazırlanan proje sayısı son 47 yılda hazırlanan projelere eşittir” dedi.

Yozgat ARGE birimden Ömer Rıza Zararsız ise, “Sorgun’umuzda da bilim fuarlarımız düzenlendi. Sorgun İlçemiz ve Milli Eğitim müdürlüğü bilim şenlikleri adı altında tüm okullarımızın bilim fuarlarını seçkin eserlerini bugün burada sergiledi ve büyük bir başarıyla çok güzel eserleri burada tüm halkımıza gösterme imkanı sağladılar.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından katılımcılar projeleri tek tek inceleyerek öğrencilerden projeleri hakkında bilgi aldı.

Etiketler: sorgun   bilim şenliği  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 9 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki