Sorgun’da Yaşamak Bir Ayrıcalıktır

Bozok Üniversitesi Sorgun Meslek Yüksekokulu Tanıtım Kulübü tarafından organize edilen konferansların ilki, yüksekokul konferans salonunda gerçekleştirildi.
Yayınlanma tarihi: 11 Kasım 2015, Çarşamba günü, saat: 16:21

Sorgun MYO Tanıtım Kulübü’nün organizesinde düzenlenen ve Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek’in konuşmacı olarak katıldığı “Sorgun’da Yaşamak” konulu konferansa, öğrenciler büyük ilgi gösterdi.

Müzik dinletisi ile başlayan konferansta açış konuşmasını Okutman Durmuş Seçkin Bunarcıoğlu yaptı. Bunarcıoğlu, yüksekokula katkı ve desteklerinden ötürü Sorgun Kaymakamı Ali Arslantaş ve Belediye Başkanı Ahmet Şimşek’e teşekkür etti.

“SORGUNLULAR MERHAMETLİDİR”
Ülkenin dört bir yanından gelen yüksekokul öğrencilerine seslenen Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, Sorgun’un tarihi, sosyolojik ve ekonomik gelişimini ve Sorgun Belediyesi olarak ilk günden itibaren yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgiler verdi. 

Sorgun insanının merhametli olduğuna vurgu yapan Başkan Şimşek, Sorgunluların öğrencileri kendi evlerinde gibi hissetmeleri için gereken yakınlığı gösteren insanlar söyledi. 

SENEYE 3 BÖLÜM DAHA AÇILACAK
Başkan Şimşek, konuşmasında şunları kaydetti; “Bugün sizlerle burada olmak bizim gururumuz. Sorgun’da bir yüksekokulun olması hep hayalimizdi. Yıllardır hayalini kurduğumuz yüksekokulun binasının yapılması aşamasında gerek milletvekillerimiz gerekse iş adamları ve esnaflarımızın da büyük katkı ve destekleriyle bu hayalimizi gerçekleştirdik. Şu anda 3 bölüm ve 114 öğrencisi bulunun yüksekokulumuza seneye 3 bölüm daha kazandırılacak. İleriki yıllarda 13-14 bölümle burası çok daha geniş kapsamlı bir eğitim yuvasına dönüşecek.” Eğitimin önemine değinen Başkan Şimşek, “Hükümetimiz en fazla bütçeyi eğitime ayırıyor. Artık ülkemiz genelindeki hiçbir okulda öğretmen eksiği kalmadı. Dolayısıyla günümüz imkanları eskiye göre çok farklı. Geleceğin Türkiyesi çok daha farklı olacak inşallah” dedi.

YATIRIMLARLA İSTİHDAM SORUNU ÇÖZÜLECEK
Sorgun’un Türkiye’nin tam ortasında yer alması dolayısıyla doğudan batıya, kuzeyden güneye bağlantı yollarının kesiştiği bir kent olduğunu söyleyen Başkan Şimşek, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Yozgat’ın sanayisi Sorgun’da. Sorgun-Yozgat arasında bir OSB çalışması var. Kent olarak en öncelikli hedeflerimizden birisi istihdamın artmasını sağlayacak yatırımlardır. Böylece nüfusumuz da hızla artmaya devam edecektir. Nitekim Yozgat ili, en çok göç vermiş vilayetlerden birisi. Dışarıda yaşayan 1,5 Milyon civarında hemşehrimiz var. Türkiye’nin her yerinde, yurt dışında Yozgatlı var, iş bulma maksadıyla memleketlerinden başka kentlere göç etmek durumunda kalmışlar. Gerçekleştirilecek yatırımlarla bölgemizdeki istihdam sorununu çözmeyi amaçlıyoruz.”

SORGUN’UN GELECEĞİ TERMAL TESİSLER
Göreve geldikleri ilk günden itibaren Sorgun’un eksikliklerini gidermek ve kenti daha yaşanılabilir bir hale getirmek için çalıştıklarını kaydeden Başkan Şimşek, kentin yaşantısının 2006 yılında gelen doğalgazla birlikte belediyenin çalışmalarıyla değiştiğini ifade etti. Ayrıca bölgedeki kömür işletmeleri sayesinde nakliyecilik sektörünün de oldukça gelişmiş olduğuna vurgu yapan Şimşek, şeker fabrikasının da yöre açısından önemli bir kazanım olduğunu söyledi. Sorgun’un geleceğinin sahip olduğu şifalı sular ve termal tesisler olduğunu aktaran Şimşek, Sorgun’a kazandırılacak yeni tesislerle kentin gelişimine katkı sağlanacağını belirtti. 

Sorgun’da Türkiye’nin en modern ısıtma sistemini kurduklarını anlatan Şimşek, belediye çalışmaları hakkında da bilgiler verdi. Sorgun Belediyesi’nin kendi asfaltını üreten nadir belediyelerden olduğunu söyleyen Başkan Şimşek, son olarak öğrencilerin sorularını yanıtlayarak, taleplerini dinledi.
Konferans, plaket töreni ve ikramlarla sona erdi.

Konferansa Sorgun Kaymakamı Ali Arslantaş, Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, Sorgun Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr Suat Hayri Gözübüyük, Sorgun MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Yusuf Sert, öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı.

Etiketler: ahmet şimşek   sorgun   öğrenci   konferans  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 8 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki