Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, Karşıyaka, Yazlak Mahallesi ve Yeşilöz Mahallelerinde su hattı bulunmayan cadde ve sokaklara, Bin 885 metre civarında içme suyu hattı çekildiğini söyleyerek, son bir yılda 992 adet yeni su abonesi verildiğini ve 2015 yılı itibariyle toplam abone sayısının 21 Bin 52’ye ulaştığını kaydetti.

Sorgun ilçe halkının yaşam kalitesinin arttırılması ve kesintisiz hizmet alabilmesi amacıyla belediyenin tüm birimlerinin koordineli şekilde çalıştığını ifade eden Başkan Şimşek, Su İşleri Müdürlüğü olarak 2015 yılı içerisinde gerçekleştirilen hizmetlerle ilgili bilgiler verdi.

Başkan Şimşek yaptığı açıklamada, "Orta çayır mevkiinde 3 adet sondaj çalışması yapıldı. 2015 yılı sonu itibariyle yaklaşık olarak 400 adet ana boru ve Bin 200 adet abone arızası yapıldı. 4 Bin 323 adet ön ödemeli kartlı su sayacı takıldı. 2015 yılı içerisinde Bin 800 adet 10 yıl kullanım süresi dolmuş saatlerin değiştirilmesi için ihbarname dağıtıldı. Yine aynı yıl, 7 Bin adet sayaç mühürlemesi yapıldı. İlçemiz içme suyu kuyularında bulunan elektrik hatlarında, trafo ve panolarında meydana gelen arızaların giderilmesi için muhtelif elektrik malzemeleri alınıp arızalar giderildi." dedi.

İlçenin içme ve kullanma suyunun sağlıklı bir şekilde şebekeye verilmesi için şehir içme suyunu barındıran su depolarını dezenfekte etmek için sıvı ve gaz klor alındığını belirten Başkan Şimşek, "Belediyemiz su arıza ekibi, kanal ekibi yol, doğalgaz, ÇEDAŞ, Telekom vb. çalışmalarında tahrip olan su hatları ve çeşmelerin tamir ve bakımları yapıldı. İlçemiz Mahallelerinde yeraltındaki görünen veya görünmeyen su arızalarının tespiti için kayıp kaçak kontrol cihazı alındı. İlçemize ait içme suyu ihtiyacında kullanılmak üzere Doğanlı Köyü Karaçayır mevkisinde 3 Bin 993 metrekare taşınmaz üzerinde sondaj su kuyuları açılarak şebeke suyuna ilave yapılması için 49 yıllığına kiralandı.

İş sağlığı ve güvenliği kanunu ve ilgili yönetmelikler gereğince belediyemiz Su İşleri Müdürlüğü bünyesinde bulunan 23 işçinin işyeri hekim hizmeti, işyeri İSG uzmanı ve diğer sağlık personeli için 11 aylık hizmet alımı yapıldı." şeklinde konuştu