Sorgun'da Rölyef Kursu’na Yoğun İlgi

Sorgun’da, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesinde 3 yıl önce açılan 3 boyutlu şekillendirme ‘Rölyef Kursu’ na ev hanımları yoğun ilgi gösteriyor.
Yayınlanma tarihi: 10 Haziran 2015, Çarşamba günü, saat: 09:14

Sorgun İlçesi Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesinde 3 yıl önce açılan 3 boyutlu şekillendirme ‘Rölyef Kursu’ na ev hanımları yoğun ilgi gösteriyor.

Kursa katılan ev hanımları bir yandan yeni meslekler öğrenirken, diğer yandan da ürettikleri malzemeleri satarak aile bütçesine katkıda bulunuyorlar.

Kursiyerlerden Türkan Solak, rölyef kursunu çok sevdiğini ve şu ana kadar 17 tablo yaptığını ifade etti.

Yaptığı tabloları satarak aile bütçesine önemli katkılar sağladığını dile getiren Solak, “Bu kurslar sayesinde çok şeyler öğrendik. Evde boş oturmak yerine bu kurslara katılarak hem aile bütçesine katkıda buluyoruz, hem de meslek öğreniyoruz” dedi.

Rölyef Kursu Usta Öğreticisi Ayfer Gözübüyük, 23 yıldır usta öğretici olarak görev yaptığını, şu ana kadar 50 kursiyerin sertifika aldığını ve kurslarda yapılan tabloların büyük ilgi gördüğünü söyledi.

Rehberlik Araştırma Merkezi binasında açılan 3 boyutlu şekillendirme kursuna bayanların büyük ilgi gösterdiğini ifade eden Gözübüyük şu açıklamayı yaptı:

“3 yıldır bu kursumuz devam ediyor. 10 adet kağıttan boyut vererek şekillendirerek 3 boyutlu şekillendirme diye geçen kursumuzda öğrencilerde kendilerine yapıyorlar. Evlerinde dekoraktif olarak satma amaçlı, kar amaçlı yapıyor. Özellikle bu kurslara ev hanımları daha çok ilgi gösteriyor. Ev hanımları yaptıkları rölyefleri satarak aile bütçesine katkıda bulunuyorlar.”
Sorgun Postasi

Etiketler: sorgun   halk   eğitim   rölyef  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki