Sorgun’da park ve bahçeler çiçek açtı

Sorgun Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri baharın gelmesiyle kent içerisindeki park ve bahçeler ile orta refüjleri çiçeklendirme ve yeşillendirme çalışmalarına hız verdi.
Yayınlanma tarihi: 18 Nisan 2016, Pazartesi günü, saat: 16:53

Sorgun Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri baharın gelmesiyle kent içerisindeki park ve bahçeler ile orta refüjleri çiçeklendirme ve yeşillendirme çalışmalarına hız verdi.

KINALI HASAN HEYKELİ ETRAFINA GÜL DİKİLDİ
Sorgun Belediyesi orta refüj, park ve bahçelerde çiçeklendirme ve ağaçlandırma çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda kentin muhtelif yerlerinde toprakla buluşturulan süs bitkilerinin yanı sıra Dutluk Parkı içerisinde bulunan Kınalı Hasan Heykeli etrafına da 100 adet gül dikimi yapıldı.

AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
İlçe genelinde yeşil alan oluşturma çalışmalarına önem verdiklerini belirten Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, baharın gelmesiyle birlikte çiçeklendirme ve ağaçlandırma çalışmalarına hız verdiklerini söyledi.

Ankara-Sivas karayolunda bulunan orta refüje 100 adet Ladin dikildiğini kaydeden Başkan Şimşek, 250 adet Ladin’in de dikiminin sürdüğünü söyledi. Şimşek, fidan dikimlerinin hız kesmeden devam edeceğini, orta refüje toplamda Bin adet ladin dikileceğini belirtti.

Başkan Şimşek, “Kentimizi güzel bir görünüme kavuşturmak amacıyla orta refüjlere, park ve bahçelere mevsimlik çiçekler ve fidan dikiyoruz. Çevresiyle, park ve bahçeleriyle kentimizi güzel bir görünüme kavuşturma için gayret gösteriyoruz. Bir yandan da ilçe genelinde ağaçlandırma çalışmalarımıza devam ediyoruz.  Bu çalışmalar ilkbahar mevsiminde başlıyor ve sezon sonuna kadar devam ediyor. Çalışmalarımız gelecek çok daha yaygınlaşacak” dedi.

Etiketler: sorgun   park   çiçek   kınalı hasan  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki