Sorgun’da Öğretmenler Günü kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü tüm yurtta olduğu gibi Sorgun’da törenlerle kutlandı.
Yayınlanma tarihi: 24 Kasım 2015, Salı günü, saat: 15:36

24 Kasım Öğretmenler Günü tüm yurtta olduğu gibi Sorgun’da törenlerle kutlandı. Atatürk Anıtı’na İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin sunulmasının ardından tören programı Mevlüde Ahmet Doğanay Fen Lisesi toplantı salonunda devam etti.

Programa Sorgun Kaymakamı Ali Arslantaş, Garnizon Komutan V. J.Asb. Bavş. Deniz Can, Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, Emniyet Müdürü Bahadır Özdemir, Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci, emekli öğretmenler, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan salon programında açış konuşmasını Okul Müdürü İzzet Ünlü yaptı. Öğrencilerin şiir okumasının ardından Emekli Öğretmen Mehmet Aydoğan da bir konuşma gerçekleştirdi. 

Aydoğan konuşmasında, "24 Kasım Öğretmenler Günü her zaman hatırlanmayı ve değer verilmeyi hak eden çok saygıdeğer öğretmenlerimizin günündür. Öğretmen toplumu aydınlatan bir ışıktır. Bu ışık bilgi ile aydınlanmamızı, karanlıklardan kurtularak önümüzü görmemizi, insanları sevmemizi sağlar. Bu mesleğe ömrünü adamış görevini severek yapan kendinden ve ailesinden çok sadece öğrencilerini düşünen öyle öğretmenlerimiz vardır ki, onların önünde saygıyla eğilmek gerekir. Öğretmenlik kutsal bir meslektir. Öğretmenler küçücük zihinleri yoğurarak, kendini ifade edip düşünebilen, başkalarını sevebilen, sayabilen insanlar meydana getirir." dedi.

Keman dinletisi ve aday öğretmenler adına konuşma yapılmasının ardından adaylıkları kalkan öğretmenler yemin etti. Emekli Öğretmenler Kenan Kandemir, Mehmet Aydoğan, Ramazan Biçer, Muammer Duyar, Ahmet Aslan ve Şükran Ceylan’a Sorgun Kaymakamı Ali Arslantaş tarafından hizmet şeref belgeleri takdim edildi. 

Öğrencilerin komik ve sevimli hallerinden oluşan video sunumu ve koronun performansının ardından, program sona erdi.

Etiketler: sorgun   öğretmenler günü  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki