Sorgun’da kanalizasyon hattı olmayan yer kalmadı

Şimşek, 'Sorgun’da kanalizasyon hattı yapımı yüzde 99,9 oranında tamamlandı.'
Yayınlanma tarihi: 13 Ocak 2016, Çarşamba günü, saat: 13:54

Sorgun Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün, son 12 ayı kapsayan çalışma raporu açıklandı. Yapılan açıklamaya göre ekipler, kanalizasyon ve yağmurlama olmak üzere toplamda yaklaşık 9 Bin 395 metre hat döşedi.

11 personel ve 4 araçla çağın son teknik donanımları ile vatandaşlara hızlı ve kaliteli hizmet veren Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, geçtiğimiz yıl ilçe merkezinde kanalizasyon arızaları ve yeni yerleşim alanlarının oluşmasından dolayı yeni hat çalışmaları ve hat yenilemeleri gerçekleştirdi.

Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, Ahmetefendi, Karşıyaka, Yazlak, Yenidoğan, Ağahefendi, Hanbaşı, Aydınlıkevler, Osmançavuş, Yeşilöz, Güzelyurt mahalleleri ile muhtelif cadde ve sokaklara Kanalizasyon Hattı, Ağahefendi ve Karşıyaka mahallelerinde ise yağmurlama hattı yapımı gerçekleştirildiğini belirtti.

2015 yılında kanalizasyon şebekesindeki tıkanmaları gidererek hattın açılması için kanal aracının yaklaşık Bin 500 sefer yaptığını kaydeden Başkan Şimşek, “İlçe genelinde kanalizasyon hattı yapımı yüzde 99.9 oranında tamamlandığını söyleyebiliriz. Hatta 2015 yılında mesken olmayan yerlere dahi kanalizasyon hattı yapıldı. 2016 yılı içerisinde de ilçemizin merkez mahalleleri başta olmak üzere çok geniş kapsamlı yağmurlama hattı yapımı gerçekleştirilecektir” dedi.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki