Sorgun Belediyesi tarafından hazırlanan ve AB destekleriyle yapılacak olan İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) projesi toplantısı yapıldı. 

Toplantıya Sorgun Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Bağcı, Proje Koordinatörü Yusuf Yılgın Endüstri Mühendisi İsmail Keskin, Volkan Öztürk, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Sorgun Belediyesi, TUMAŞ-SAFEGE Konsorsiyum'u ve Global Harita temsilcilerinin katılımıyla başlangıcı yapılarak proje için ilk adım atıldı.

Uzun süredir rekabetçi sektörler programı kapsamında gündemde olan, 01.07.2016 tarihinde resmi başlangıcı yapılan, Sorgun İş Geliştirme Merkezi Yapım İşi Projesi, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Sorgun Belediyesi, TUMAŞ-SAFEGE Konsorsiyum'u ve Global Harita temsilcilerinin katılımıyla başlangıç toplantısını 13.07.2016 tarihinde yaparak projeye başlandı.

Toplantıya katılanlara Proje Koordinatörü Yusuf Yılgın tarafından bilgi verildi. Ardından, eski Buğday pazarı yanında ayrılan inşaat sahası gezilip, yerinde tespitler yapıldı.

Başkan vekili Mustafa Bağcı, belediye tarafından hazırlanan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bölgesel Rekabet Edebilirlik Operasyonel Programı kapsamında kabul edilen ve tek belediye projesi olan Sorgun İŞGEM projesinin tamamının hibe desteği aldığını söyledi. Başkan vekili Bağcı, “Proje için kamulaştırması yapılan 12 Bin 670 metrekare alan üzerinde kurulacak iş merkezinde mobilya, inşaat, gıda ve tekstil olmak üzere dört ana sektörde faaliyet gösterecek 34 adet işyeri, 800 metrekare idari bina, trafo binası, su deposu bulunacak” dedi. İŞGEM’in Sorgun ekonomisine büyük katkı sağlayacağını ifade eden Bağcı, “İşletmeler belirli yıllar zarfında çalışacak, daha büyük bir duruma geldiğinde ise buradan organize sanayi bölgelerine taşınacak” diye konuştu.