Sorgun'da İlk Kez Beyin Ameliyatı Yapıldı

Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı Yozgat Sorgun Devlet Hastanesinde ilk kez beyin ameliyatı yapıldı.
Yayınlanma tarihi: 18 Ocak 2016, Pazartesi günü, saat: 14:59

Sorgun Devlet Hastanesinde Beyin ve Sinir Hastalıklar Uzmanı Op.Dr. İskender Samet Daltaban tarafından beyin ameliyatı yapılan 55 yaşındaki Z.K. isimli hasta ameliyat sonrası sağlığına kavuştuğu belirtildi. 

Z.K. isimli hasta baş ağrısı şikâyetiyle başvurdu. Beyin tomografi çekildikten Sonra beyin arından kaynaklanan bir tümör tespit edilerek hasta ameliyata alındı. 
 
Ameliyatı gerçekleştiren Op.Dr. Daltaban ilçede ilk kez beyin ameliyatı yapıldığını belirterek ekibine teşekkür etti. Daltaban yaptığı açıklamada; “ Mikroskop eşliğinde tümörü sıyırarak çıkardık. Ameliyat sonrası çektiğimiz beyin tomografisinde tümörün tamamen çıktığı ve kanamanın olmadığını görüldü. Üç gün gözetimizde yatışı olan hastamız sağlığına kavuşmuş şekilde taburcu ettik” dedi. 

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr.İsmail Kurca ise yaptığı açıklamada; “ İlçelerimizde Sağlık Bakanlığının vermiş olduğu desteklerle, alınan yeni cihazlarla, ameliyathane şartları iyileştirilmiş durumda. İlk kez bir ilçede beyin ameliyatının gerçekleşmiş olmasının gurunu yaşıyoruz. Tüm ilçe hastanelerimizde hasta memnuniyetini en üst seviyelere getirmek, hastalarının başka illere sevk oranlarının düşmesi, ilimizde tanı ve tedavi imkânlarının sağlanması için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Sorgun Devlet Hastanemizde bir ilki gerçekleştiren Beyin ve Sinir Hastalıkları Uzmanımız İskender Samet Daltaban ve ekibine teşekkürlerimi borç bilirim” dedi. 

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki