Yozgat’ın Sorgun ilçesinde bir iş yerinde hırsızlık olayı meydana geldi. Hırsız işyerinden yaklaşım 35 bin Türk Lirası tutarındaki, 75 adet cep telefonunu alarak kayıplara karıştı. Emniyet ekipleri şahsı bulmak için çalışma başlattı.

Yozgat’ın Sorgun İlçesinde Cumartesi gece 01:18 sularında Bahçelievler Mahallesi PTT Caddesi İlksoy Apartmanı No 28’de Mustafa İlksoy’a ait İlksoy İletişim’e hırsız girdi. Giren hırsızlar güvenlik kamerasına hiç aldırmadan yaklaşık 2 buçuk dakikada 35 bin Türk Lirası değerinde, 75 adet cep telefonunu alarak kayıplara karıştı. Pazar sabahı iş yerine gelen iş yeri sahibi Mustafa İlksoy, iş yerine hırsızın girdiğini fark edince hemen polise haber verdi. Polis incelemenin ardından şüpheli şahıs için arama çalışmaları başlattı. İş yerine girmek için elinde bulunan suç aletini de içeride bıraktığı kameraya yansıdı.

Sabah işe geldiğinde iş yerine hırsızın girdiğini fark ettiğini söyleyen Mustafa İlksoy, hemen 155’i arayarak polis ekiplerine bilgi verdim. Gelen ekipler inceleme yaptı. Yaklaşık 35 bin liralık bir zararım oldu. 75 adet cep telefonunu almış. Kamera görüntülerinde de var, o kadar rahat hareket etmiş ki alıp gitmesi yaklaşık 2 buçuk dakika sürmüş. İş yerime gece 01:18’de girmiş görünen o. Şimdi polis her yerde arıyor. Bu şahsın Sorgun’un Gevrek köyünden olduğu adının ise Vehbi Çekerek olduğunu öğrendim, resimleri de mavcut polis tespit etti. İnşallah bir an evvel yakalanır hem benim zararım giderilir hem de bir başkalarının canı yanmadan içeri atılır” diye konuştu.
Ahaber Tarık Yılmaz