Sorgun'da Hadis Ezberleme Yarışması

Sorgun Yunus Emre Ortaokulunda 'Hadis Ezberleme' yarışması düzenlendi.
Yayınlanma tarihi: 15 Haziran 2015, Pazartesi günü, saat: 10:15

Peygamber Efendimizi tanımak, manevi eğitimi güçlendirmek amacıyla, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersi Kapsamında düzenlenen "Hadis Ezberleme Yarışması'nın" bu sene 7'incisi yapıldı.

Sorgun Yunus Emre Ortaokulunda düzenlenen programa İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci, Milli Eğitim Şube Müdürü Süleyman Tefek, okul müdürleri, öğrenci ve veliler katıldı.

Yunus Emre Ortaokulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Orhan Tatar, bu sene 7.'sini düzenledikleri belirterek "Hadis Ezberleme Yarışmasında 35 öğrencinin 5. sınıflar 500, 6. sınıflar 600, 7. sınıflar 700 ve 8. sınıflar 800 hadis ezberleme barajını geçerek ödül almaya hak kazandılar. Öğrencilerimiz bu sene toplamda 45 bin 600 hadis, yedi yılın toplamında ise yaklaşık 285 bin hadisi ezberlediler" dedi.

Tatar, "Gençliğimiz geleceğimizdir. Peygamber efendimizin hadisleriyle hayatına yön verecek bir neslin yetişmesinden dolayı, öğretmenler olarak çok mutlu oluyoruz. Bu çalışmalarımız önümüzdeki eğitim dönemlerinde de devam edecek" diye konuştu. 

Etiketler: sorgun   hadis   yarışma  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 10 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki