Sorgun Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayı öncesinde camilerde temizlik çalışması yapıyor. Camilerdeki temizlik çalışmalarının hassasiyetle sürdürüldüğünü belirten Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, “Rahmetin ve bereketin bol olduğu Ramazan ayında camilerimiz ve mescitlerimiz vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı ibadethanelerimizdir. Mübarek Ramazan ayı öncesinde camileri temizleyerek vatandaşlarımızın ibadetlerini daha nezih ortamlarda geçirmelerini temin etmeyi amaçlıyoruz. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından gerçekleştirilen çalışmalarda, Ramazan ayına kadar bütün camilerimizin temizliğini bitirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Oluşturdukları ekibin cami içindeki halıları özel kokulu deterjanla yıkadığı, avizeler ve ayakkabılıkları sildiği, avlu, tuvalet ve lavaboları gül kokulu deterjanla temizlediğini belirten Şimşek, temizlik çalışmasının Ramazan ayı başlamadan önce tamamlanacağını kaydetti.

Temizlik çalışmalarında özellikle camii imamları ve müezzinlerden memnuniyet arz edici geri dönüşler aldıklarını aktaran Şimşek, “Vatandaşlarımız da bu konuda belediyenin Ramazan ayı sebebiyle göstermiş olduğu duyarlılıktan dolayı teşekkürlerini sunuyor” dedi.