Sorgun'da Ağaçlara Kışlık Bakım Yapılıyor

Kış aylarının başlaması ile birlikte Sorgun Belediyesi, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından şehir merkezinde ağaçlara bakım çalışması başlatıldı.
Yayınlanma tarihi: 26 Kasım 2015, Perşembe günü, saat: 11:00

Sorgun Belediyesi  Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri şehir merkezindeki ağaçların bakım ve budama çalışmalarını yapmaya başladı.

Atatürk Bulvarı'nda bulunan ağaçların budamasını gerçekleştiren ekipler, bulvar girişindeki bahçede de temizlik yaptı.

Şehrin ana caddeleri başta olmak üzere tüm cadde, sokak, refüj ve parklarda kısacası belediyenin sorumluluğunda olan tüm alanlarda budama faaliyetlerine titizlikle devam eden Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri işlerini süratle sürdürüyor.

Budama çalışmalarının yalnızca şehre görsel bir form ve güzellik kazandırmak amacıyla yapılmadığını belirten Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, “Ağaç budama işlemleri ile elektrik ve iletişim hatlarının ağaç dallarından kaynaklı tehlike oluşturması önleniyor. Ağaçların ömrünü uzatıp sağlıklı olmasını sağlamak, yol kenarlarındaki ağaçların yaya ve araç geçişlerine engel olan dallarına düzen vermek, hastalıklı ağaçlardan hastalığın yayılmasını engellemek,  çiçekli ağaçların daha çok ve gürbüz çiçek açmasını sağlamak,  polen üreten ağaçların alerjik hastalıklara sebebiyet vermesini engellemek gibi sebeplerle de budama çalışmaları yapılmaktadır” dedi.

Etiketler: sorgun   ahmet şimşek  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 10 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki