Sorgun’da 6 Bin 460 fidan toprakla buluştu

Sorgun Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından 2015 yılı içerisinde kentte bulunan parklar, refüj ve sosyal tesislere toplam 6 Bin 460 adet fidan dikimi yapıldığı öğrenildi.
Yayınlanma tarihi: 07 Ocak 2016, Perşembe günü, saat: 11:33

Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, Sorgun’un çehresinin güzelleştirilmesi, şehir merkezinde daha fazla yeşil alan yaratılabilmesi ve mevcut alanların korunması amacıyla Park ve Bahçeler Müdürlüğü olarak belirlenen programlar çerçevesinde yıl boyunca çalışıldığını söyledi.

Park ve bahçeler müdürlüğünün  2015 yılı içerisinde 12 idari pesonel ve bahar- yaz aylarında yaklaşık 50 kişilik saha personeliyle hizmetini sürdürdüğünü kaydeden Başkan Şimşek, bir yıllık çalışmalara ilişkin bilgiler verdi.

Şimşek, “2015 yılı içerisinde ilçemiz sınırları içerisinde mevcut parklar, Ankara-Sivas karayolu orta refüj, mevcut kaldırımlar ve sosyal tesislere 2 Bin 350 adet Karaçam, Bin adet Sedir, 600 adet Ihlamur, Bin adet Top Akasya, Bin adet Pembe Çiçekli Akasya, Bin 100 adet Ladin, 300 adet  Mazı, 80 adet  Ters Dut, 30 adet Mavi Selvi olmak üzere toplam 6 Bin 460 adet fidan dikimi yapılmıştır.

Ankara-Sivas karayolu orta refüjünde  5,240 metre uzunluğunda ve 38,000 m2 alanda aydınlatma direklerinin  değişmesi ve mobese hattının geçmesi sonucu mevcut çim alanın bozulması ile ortaya çıkan fazla toprak ve atık malzeme kepçe ile kazınıp kamyona yüklenerek çim ekimine hazır hale getirilmiştir. Ankara-Sivas karayolu orta refüjde çim ve fidanların yaz aylarında homojen ve düzenli sulanması için otomatik sulama sistemine geçmeye karar verilmiş ve proje çizimi yaptırılmıştır. 2016 yılı içerisinde otomatik sulama sistemi yaptırılacaktır.

2015 Yılı içerisinde mevcut parkların temizliği, mevcut fidanların ve süs bitkilerinin bakımı, budanması düzenli olarak yapılmıştır. Dutluk parkı içerisine ihtiyaçtan dolayı engellilerin de kullanabileceği bay ve bayan şadırvan ve wc yaptırılmıştır. İstanbul İSKİ’den 1 Adet Mercedes 2521 kapalı kasa kamyon alınarak sulama aracına dönüşümü yaptırılmıştır. Mevcut parklar ve fidanların sulanması için hazır hale getirilmiştir” dedi.

Etiketler: sorgun   ahmet şimşek   fidan  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 3 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki