Sorgun'a Yeni Emniyet ve Kaymakamlık Binası

Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı Sorgun’da devam eden çalışmaları yerinde inceledi.
Yayınlanma tarihi: 10 Mart 2015, Salı günü, saat: 10:16

Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı'nın ilçe ziyaretleri devam ediyor. Yazıcı’nın bu seferki durağı 50 bin nüfusu ile Yozgat’ın en büyük ilçesi konumunda olan Sorgun oldu. Vali Yazıcı Sorgun’da devam eden çalışmaları yerinde inceledi.
 
Sorgun'a Yeni Emniyet ve Kaymakamlık Binası
Vali Abdulkadir Yazıcı Sorgun ilçesi ziyaretinde ilk olarak bu yıl içerisinde yapımına başlanılacak olan yeni İlçe Emniyet Müdürlüğü Binası yerinde incelemelerde bulundu. Vali Yazıcı’ya bina ile ilgili bilgi veren Sorgun Kaymakamı Ali Arslantaş "Belediye Meclisinden bina için 2250 metrekare arsa tahsisi yapıldı. Zemin etüdü çalışmaları başlayacak ve en kısa sürede de ihaleye çıkılarak binanın yapımına başlanacak "şeklinde konuştu.
 
Vali Yazıcı, daha sonra yeni kaymakamlık binasının yapılması için planlanan yer olan  Toprak Mahsuller Ofisi Amirliğinde incelemelerde bulundu. Burada Ofis Amiri Hasan Kayhan'dan bilgiler alan Vali Yazıcı yaklaşık 12 dönümlük bu arsa üzerine iyi bir kaymakamlık binasının yakışacağını ve bu doğrultuda çalışmaların yapıldığını belirtti.
 
Okul İnşaatlarında İnceleme
Vali Yazıcı, Sorgun ziyaretinde ilçede devam eden ve okulların fiziki yeterlilik anlamında büyük rahatlığa kavuşturacak olan okul inşaatlarını inceledi. 20 derslikli Agahefendi İlk ve Ortaokulu inşaatını inceleyen Vali Yazıcı daha sonra 24 derslikli İmam Hatip Lisesi ve 200 Kişilik Pansiyon inşaatını gezdi.  Vali Yazıcı burada yaptığı açıklamada" İnşallah bu okul inşaatlarımız tamamladığında geleceğimiz olan yavrularımız daha iyi şartlarda eğitim görecekler "dedi.
 
Sorgun Gençlik Merkezi Tamamlanıyor
Sorgun’da, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yaptırılan Gençlik Merkezi inşaatını da gezen Vali Yazıcı inşaatın hızla devam ettiğini ve mayıs ayı içerisinde tamamlanacağını söyledi.
 
Bina hakkında bilgiler veren İlçe Kaymakamı Ali Arslantaş Sorgun’un önemli bir eksiğini daha gidereceğini söyleyerek "Yaklaşık 700 metrekare kapalı alana sahip olan Gençlik Merkezi’nin İki kattan oluşuyor. Gençlik Merkezimizin birinci katında folklor ve dans salonları, müzik ve bilgisayar odaları ikinci katta ise derslikler, resim ve plastik sanatlar odası, elişi işliği, kütüphane, zeka oyunları odası, öğretmenler odası, ve teras bulunuyor” şeklinde konuştu.
 
İlçe ziyaretinde Sorgun Kaymakamı Ali Arslantaş, İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, İl Genel Meclis Başkanı Halil Şahbaz, Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek de hazır bulundu.

 

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki