Sorgun Belediyesi, ilçenin tüm sokaklarını daha modern bir görünüme kavuşturmak için çalışmalara son hızıyla devam ediyor. 

Sorgun Belediyesi, Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri bugüne kadar on iki mahallede yapılan çalışmada 24942,86 metre kare kilit parke taşı döşendi. Kilit parke taşı döşenen Agahefendi mahallesinde ki çalışmaları değerlendiren Belediye Başkanı Ahmet Şimşek; “Amacımız Sorgun’u daha yaşanabilir ve modern bir kent haline getirmektir. İlçemize eksiksiz hizmet sunabilmek için birçok mahallede ekiplerimiz çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. 

Hizmet Belediyeciliği anlayışı ile çıkmış olduğumuz yolda vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için tüm birimlerimiz özveriyle çalışmaktadır. Şu anda ilçe merkezindeki mahallelerin birçok yerinde ekiplerimiz bir yandan altyapı, bir yandan kaldırım ve diğer bir yandan da taş döşeme çalışması gerçekleştiriyor. Tüm bu çalışmalar daha modern bir Sorgun için. Yapılan çalışmalardan vatandaşlarımızın son derece memnun olması ise bizi mutlu ediyor” dedi.

VATANDAŞ MEMNUN
Sorgun Belediyesi yol yenileme ve kilit parke çalışmaları kapsamında Yenimahalle Ahmetefendi, Aydınlıkevler, Bahçelievler, Bedirbaba, Çay, Güzelyurt, Hanbaşı, Karşıyaka, Osmançavuş, Yenidoğan ve Yeşilöz mahallelerinde bugüne kadar toplam 24942,82 metre kare kilit parke taşı döşeme çalışması gerçekleştirdi. Yaklaşık 40 futbol sahası büyüklüğünde bir alana kilit parke taşı yapılarak, vatandaşların özellikle kış aylarından kalma yaşadıkları sıkıntılar büyük ölçüde giderildi. Kilit parke taşı döşeme çalışmalarını yerinde inceleyen Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, yapılan çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. 

Parke çalışmalarının tamamlandığı sokakları da gezen Başkan Şimşek’i aralarında gören vatandaşlar, yapılan hizmetten son derece memnun olduklarını dile getirdiler.