Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, açılış törenine katılmak ve şehit ailemizi ziyaret etmek üzere Sorgun’u ziyaret etti.
 
Bakan Bekir Bozdağ Açılış Kurdelesini Kesti
Sorgun da Ticaret ve Sanayi Odası ile Ziraat Odası ortaklaşa yaptığı binanın açılışı törenine Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Vali Abdulkadir Yazıcı, Yozgat Milletvekilleri Abdulkadir Akgül ve Yusuf Başer, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile diğer protokol üyeleri katıldı.

Törende saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasından sonra protokol üyeleri sırasıyla açılış konuşması yaptı.
 
Yozgat’ta Sosyal Dönüşüme İmza Attık
Vali Abdulkadir Yazıcı yaptığı konuşmada 50 aya yakın bir süre Yozgat’ta görev yaptığını Yozgatlılarla beraber olduğunu ifade ederken, “Mevla’ya şükürler olsun bu süre zarfı içerisinde insanlarımızla, vatandaşlarımızla, ilçelerimizle yoğun bir irtibatımız ilgi ve alakamız oldu ve bu süreyi huzur içerisinde geçirdik. Bir İslam âliminin sözü var diyor ki “Aklı başında olan insan, ne dünya umurundan kazandığına mesrur ve ne de kaybettiği şeye mahzun olmaz” tabi bu bir kayıp meselesi değil ama belki bu Sorgun’da son konuşmamız oluyor. Bu bir nöbettir, bizde bu nöbeti gelen arkadaşımıza bırakacağız. Sayın Bakanım zat-ı alinizle özellikle bu süre içerisinde yoğun bir çalışmamız oldu. Bizler saygı değer Bakanımızdan sabrı ve nezaketi öğrendik ve yine devlet idaresindeki tecrübelerinden istifade ettik. Bu istifadeyi kendisini taklit ederek sizlere uygulamaya çalıştık. Özellikle Yozgat’ın uzun yıllar ihmal edilmiş ama özellikle son yıllarda dokunulan problemlerine cesaretle dokunduk elimizi taşın altına koyduk. Mevla’ya hamt olsun ki ilimizin bir sosyal dönüşüme geçtiğini iftiharla söyleyebiliriz. Tabi bu süre içerisinde Yozgat’ın en büyük iki dinamiği olan Sorgun ve Yozgat’ı bir araya getirmeye çalıştık. Bu yönde çalışmalar yaptık.  Bu vesileyle Ticaret ve Sanayi Odası ile Ziraat Odasının bu binada hayırlı hizmetler vermesini temenni ediyorum “dedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ yeni yapılan binanın hayırlı ve uğurlu olması temennisiyle başladığı sözlerine, “Bugün hep beraber Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası ile Ziraat Odasının birlikte hizmet sunacağı binayı açıyoruz. Öncelikle bu binanın Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası ile Sorgun Ziraat Odasına hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum. Umarım ki burada Sorgun’umuza çok faydalı hizmetler yapılır ve yüksek standartlarda hizmet verilir. Yozgat ve Sorgun Türkiye’de her alanda olduğu gibi sanayileşme alanında da büyük değişim ve dönüşümleri yaşamaktadır. Gerçekten son on üç on dört yılda Türkiye’nin alt yapısı, ekonomisi, eğitimi, sağlığı, ulaşımı, turizmi büyük bir değişimi yaşadı. Yozgat ve Sorgun da bundan nasibini aldı. Bölünmüş yollarıyla, hızlı treniyle, şehir hastanesiyle, üniversitesiyle büyüyen bir Yozgat var ”dedi.

Konuşmaların ardından Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na teşekkür plaketleri verildi. Daha sonra Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası ile Ziraat Odası binasının açılışı yapıldı.
 
Şehit Ailemize Taziye Ziyareti
Açılış sonrasında Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Vali Abdulkadir Yazıcı, Yozgat Milletvekilleri Abdulkadir Akgül ve Yusuf Başer, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu Diyarbakır da şehit olan Polis Memuru Mücahit Erbaş'ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.