Sorgun TSO, örnek STK yolunda

Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası yaptığı çalışmalarla, ilçede örnek sivil toplum örgütü olma yolunda ilerliyor.
Yayınlanma tarihi: 20 Kasım 2015, Cuma günü, saat: 09:17

Mevcut yönetimin görevi devraldığı günden bugüne kadar birçok şeyi değiştirerek, Sorgun üzerine kafa yoran, çalışanlarıyla birlikte üyelerine en iyi hizmeti verme anlayışıyla hareket eden bir yapıya bürünerek Sorgun’un en aktif sivil toplum kuruluşu olarak her kesimin takdirini topluyor.

Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Üzeyir Arslan önderliğinde çalışmalarına devam eden oda, ilk icraat olarak üyelerini tek tek ziyaret edip oda üyesi olduğunu belirten belgeler dağıtarak üyelerinin sıkıntılarını dinledi. 
 
Dubai gibi dünyanın en gelişmiş ekonomisi ve ticareti olan ülkelere düzenlenen gezilerle ticari, kültürel ve sosyal blokların kurulmasını, ticari anlaşmalarla yeni tüketici pazarlarının açılmasını, ekonominin lokomotifi olarak görülen ihracat ve ithalat alanındaki yeniliklere yeni fırsatlar ve olanaklar oluşturabilmeyi hedefleyen oda, Sorgun iş dünyasına yeni bir ufuk açmayı hedefledi. 

Sorgun Kaymakamlığı, Sorgun Belediyesi ve Ticaret ve Sanayi Odasının işbirliğiyle nisan ayında düzenlenen Tarım Fuarı Sorgun için milat oldu. 

Sorgun’un ismini Türkiye’de duyuran fuarın organizesinde ter döken oda Başkanı Üzeyir Arslan ve çalışanları altından başarıyla kalktıkları çalışmayla büyük alkış aldı. Büyük ses getiren Sorgun Tarım Fuarının 22-25 Eylül 2016 tarihleri arasında ikincisi gerçekleştirilecek. Sorgun’un ekonomik alanda beyni olan Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Üzeyir Arslan’ın görevi aldığında hedeflediği müstakil bina hayali ise gerçek oluyor. 

Üyelerine en iyi hizmeti sunmak, odasını en iyi şekilde temsil etmeyi amaç edinen Arslan, inşaatında sona gelinen bin 570 metrekare büyüklükte, bodrum artı 4 kattan oluşan ve Ziraat Odası ile yarı yarıya ortak olarak hizmete girecek bina ile “Sorgun’a yakıştı” yorumlarının mimarı oldu. 

Sorgun’u ortak payda kabul edip ilçemiz için ter döken çalışmalarla tuttuğu dalı koparan Arslan ve ekibinin şimdiye kadar yaptığı çalışmalar büyük takdir toplarken bundan sonraki yapacağı çalışmalar ise merakla bekleniyor. 

Etiketler: sorgun.tso  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 3 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki