TSE ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, I. Gözetim Tetkiki toplantısı Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıya, Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Üzeyir Arslan, ISO 9001:2008 Uzmanı Aykut Onkardeşler, Sorgun TSO Genel Sekreteri Sami Erdoğan ve oda personelleri katıldı.

Sorgun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Üzeyir Arslan yaptığı açıklamada, yıllık olarak gerçekleştirilen ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi uygulamaları denetiminden bu yıl da başarıyla geçtiklerini söyledi. Yapılan denetimde Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası'nın 2015 yılı içerisinde önce kalite yönetim sistemini kurduğunu kaydeden Arslan, ardından ise Avrupa standartlarında hizmet 5 yıldızlı akredite odalar arasına adımızı yazdırdığımızı dile getirdi. 

Akreditasyon sisteminin de temelini teşkil eden ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi'nin uygulamaları, prosesler ve Kalite Yönetim Sisteminin etkinliği detaylı olarak tetkik edildiği 1.Gözetim Denetiminde Mevcut uygulamaların yanı sıra üyelere sunulan hizmetin kalitesinin sürekli biçimde iyileştirilmesine yönelik görüş ve önerilerin de ele alındığı ve Sorgun TSO'nun ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi belgesinin geçerliğinin devamına karar verildi. Tüm birimlerin evrak ve dosyalarının incelendiği denetim sonucunda Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası'na tam not verildi.