Sorgun TSO 704 aileye ramazan yardımı yapacak

Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası’nın (TSO) Ramazan ayında 704 aileye gıda yardımı yapacağı açıklandı.
Yayınlanma tarihi: 26 Haziran 2015, Cuma günü, saat: 09:52

Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Üzeyir Arslan, Ramazan ayının birlik, beraberlik ve yardımlaşmayı barındıran en güzel ve en bereketli ay olduğunu, bu ayı en güzel bir şekilde değerlendirmek gerektiğini söyledi.

Arslan, bu mübarek ayda ihtiyaç sahibi insanların yanında olmayı, paylaşımcı olmayı ve en önemlisi bu yapılanların kırmadan incitmeden gerçekleştirilmesi gerektiğini ifade ederek “Oda olarak geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda 704 aileye 40 bin lira tutarında gıda yardımında bulunacağız. Odamız tarafından bizzat saptanan yardıma muhtaç ailelerimize bu yardımlarımız, sosyal sorumluluk bilinci içerisinde gerçekleştirilecektir” dedi.

Yardıma muhtaç ihtiyaç sahibi ailelerin sadece ramazan ayında değil tüm zamanlarda hatırlanması gerektiğini belirten Arslan, Sorgun TSO’sının yapmış olduğu yardımların bundan sonra da devam edeceğini belirterek şunları söyledi:

“Ramazan ayı yardım ayıdır. Gazete ve televizyon haberlerinden öğrendiğimize göre dünyanın bir kısım yerlerinde insanlar açlıktan ölüyorlar. Onların bu hallerini görmezlikten gelemeyiz, Bunlar uzakta olan muhtaçlar kısmına giriyor.. Elimizden geldiği kadar onların yaşamaları için, ihtiyaçlarını karşılama noktasında gerekli çabayı sarf etmeliyiz. Bu tip hallerin her toplumun başına gelebileceğini düşünmeliyiz. Ülkemizde ve çevremizde muhtaç durumda olanlara yardım etmeliyiz. Ramazan ayını vesile kılarak iftar ve sahur sofralarında yetim ve yoksul kardeşlerimize ikramda bulunmalıyız. Geleceklerine güvenle bakmalarına vesile olmalıyız.

Bu mübarek ayda neyi ne kadar yaparsak o kadar karşılık alırız. Peygamberimiz,(sav) efendimiz,” veren el, alan elden üstündür.”buyurmaktadır. Riyazüssalihin. Veren el olmak her zaman önemlidir. Bu el kişiyi Allah’ın rızasına götürür. İnsanların sevgi ve saygısına muhatap kılar. Kazancı bereketli olur. Toplum içinde sevilen insan olduğu gibi, insanlık için iyi bir örnek kişi olur. Rahmet ayı Ramazan da, paylaşım, kaynaşma, huzur ve mutluluğa açılan bir penceredir Bu pencereyi iyi kullanmak lazım gelir. Bunun için hep birlikte mübarek ayın feyiz ve bereketinden yararlanma adına, elimizden geldiği kadar maddi ve manevi imkânlarımızı etrafımızda bulunan muhtaçların gereksinimlerinin tedarikinde değerlendirelim."

Etiketler: sorgun   tso   ramazan   gıda   yardım  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki