Sorgun sinemaya kavuşuyor

Sorgun İlyas Arslan Sinema ve Tiyatro Salonu, yarından itibaren izleyicilerle buluşacak.
Yayınlanma tarihi: 06 Mayıs 2015, Çarşamba günü, saat: 09:12

Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, Sorgun’un en önemli eksikliklerinden birisinin sinema salonu olduğunu, birçok Sorgunlunun yeni vizyona giren filmleri izlemek için Yozgat’a gittiklerini söyledi.

Başkan Şimşek, Sorgun’un büyük bir potansiyele sahip olduğunu, 17 bin öğrenciyle birlikte toplam 90 bine yakın bin nüfusa sahip olduğunu ifade etti.

Bu rakamın önümüzdeki yıllarda daha da artacağını, bu nedenle sinema salonunun iyi iş yapacağını tahmin ettiğini dile getiren Başkan Şimşek “İlçemizde bu amaçla yapılan modern bir salonumuz var. Bu salonu değerlendirmenin zamanı geldi. Yarın sinema salonumuz yeni vizyona giren “Son Mektup” isimli film ile izleyiciye merhaba diyecek. Gündüz 12.00 – 14.30 arası öğrencilere gösterilecek olan film, akşamları da saat 19.30 da tüm halkımıza açık ve ücretsiz olacak.“Son Mektup” filminin gösterimi, 12 Mayıs akşamına kadar devam edecek. Sonrasında sinema salonumuzun işletmeciliği için ihaleye çıkacağız. Şu anda isteyen birkaç kişi var. En kısa zamanda ihale edip, halkımızı sinemaya kavuşturacağız” dedi.

Etiketler: sorgun   belediye   başkan   ahmet şimşek   sinema  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki