Sorgun İlçesi’nde yaklaşık 1 Milyon TL’ye yapımı tamamlanan Motorlu Taşıyıcalar Kooperatifi yeni hizmet binası Cumartesi günü düzenlenen törenle açıldı.

Modern hizmet binasının açılış törenine Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Milletvekilleri Ertuğrul Soysal, Yusuf Başer, Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Dr. Osman Coşkun, Sorgun Kaymakamı Ali Arslantaş, Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Nurettin Yaşar ve nakliyeciler katıldı.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Ankara’daki toplantı için tören alanından ayrılırken, nakliyecilerle bir araya gelen milletvekilleri burada birer kısa konuşma yaptılar.

Milletvekili Ertuğrul Soysal konuşmasında nakliyeci esnafına hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Türkiye'nin en büyük ve güçlü nakliyeciler kooperatifine yakışır bir bina oluşturulduğunu belirten Soysal; "İnşallah hayırlı bereketli kazançlarınız olur. Çok güzel bir bina oluşturmuş başkanımız. Allah birliğinizi daim eylesin." dedi.

Milletvekili Yusuf Başer de, konuşmasında bölgeye önemli ölçüde ekonomik katkı sağlayan Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi'ne yakışır bir hizmet binasının açılışına katılmaktan mutluluk duyduğunu söyledi. Başer; "Modern hizmet binasının tüm nakliyecilere hayırlı olmasını diliyorum. Bizler her zaman yanınızda olduk, bundan sonra da olmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Dr. Osman Coşkun da konuşmasında, yıllardır Sorgun nakliyecileri ile çalıştıklarını belirterek, hiçbir zaman sorunla karşılaşmadıklarını söyledi. Sorgun nakliyecilerinin Türkiye’nin üçüncü büyük nakliye firması olduğunu belirten Coşkun, “Çok güzel bir ekipsiniz, yönetiminiz çok güzel.  Aynen bu durumda devam edin biz de sizin daha büyümenizi şirket olarak elimizden geldiği kadar destek olmaya çalışacağım.”diye konuştu.

Nakliyecilere gelir getirecek bir proje özerinde çalıştıklarını kaydeden Coşkun, “Arkadaşlarımla bir proje üzerinde çalışıyoruz. Nakliyeci için önemli olan yükü ulaştırdıktan sonra bulunduğu yerden aynı şekilde dolu gelebilmek. Hazırladığımız bir proje ile, akıllı telefonla gittiğiniz yerden size yük de temin etme noktasında bir çalışma içerisindeyiz, bu müjdeyi veriyoruz.”şeklinde konuştu. 

Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Nurettin Yaşar ise konuşmasında nakliyeci esnafına modern bir hizmet binası kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.