Sorgun Meslek Yüksekokulu İlk Mezunlarını Verdi

Bozok Üniversitesi, Sorgun Meslek Yüksekokulu ilk mezunlarını verdi.
Yayınlanma tarihi: 11 Haziran 2015, Perşembe günü, saat: 08:46

Sorgun Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu’nda düzenlenen 2014-2015 eğitim öğretim dönemi mezuniyet törenine Sorgun Kaymakamı Ali Arslantaş,  Sorgun Belediye Başkan Yardımcısı Hikmet Vural, Sorgun Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı Özgür İpek, Üniversitemiz Genel Sekreter Vekili Yrd. Doç. Dr. Güsamettin Erdoğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci,  Rektör Danışmanı Özgür Çetin, Sorgun Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Yusuf Sert, daire amirleri ve çok sayıda öğrenci ve velileri katıldı. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program Meslek Yüksekokulumuzu tanıtan kısa sinevizyon gösterimi ile devam etti. 

Programın açılış konuşmasını mezun öğrenciler adına Meslek Yüksekokul birincisi Pakize Coşkun yaptı. Coşkun konuşmasında: “Başarmak, başarabileceğine inanmak, başarma yolunda emin adımlar atmak başarının olmazsa olmazıdır. Üniversite hayatımız boyunca bu başarı doğrultusunda bizi bir nakış gibi işleyen değerli hocalarımıza, hiçbir zahmetten kaçınmayıp bizi bu günlere getiren fedakâr anne ve babalarımıza, üniversitemiz yönetimine, yüksekokul çalışanlarına teşekkürü borç biliriz.” dedi.

Sorgun Fakülte Yaptırma Vakfı Mütevelli Heyeti Temsilcisi Mehmet Aktan konuşmasında; Sorgun Meslek Yüksekokulumuzda ilçe potansiyeline uygun, nitelikli bölüm ve programlar açılarak öğrenci sayısının artması talebinde bulunarak, bu yıl mezun olan öğrencilerin mezuniyet sevincini yaşamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Sorgun Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Yusuf Sert, Meslek Yüksekokulu olarak ilk mezunları vermenin sevincini paylaştıklarını belirterek özgüvenleri yüksek, insan ilişkilerinde başarılı mesleki bilgileri sağlam, öğrenme ve araştırmaya yatkın, sorumluluk sahibi gençler yetiştirdiklerinin altını çizdi. Mezun olan öğrencilerin yaşamlarında yeni bir sayfa açtıklarına değinen Sert, mezun öğrencilerin akla ve bilime dayalı çağdaş uygarlık yolunda ve bahtlarının açık olması temennisinde bulundu.

Törende konuşan Sorgun Kaymakamı Ali Arslantaş, toplumların gidişatına yön veren ve gerektiğinde rotasını belirleyen en önemli gücün bilgi olduğunu belirterek “Bilginin üretildiği ve bilgi ile kendini yenileyebilme yeterliliklerinin oluştuğu yer olması, bilginin topluma yansıtıldığı birincil kaynak olması ve aynı zamanda milletlerin sosyo-ekonomik düzeyini yükseltmek için teknolojiyi ve sanatı izleme, üretme yeri olması nedeniyle üniversiteler milletlerin can damarlarından birisi niteliğindedir. Sizler de bu donanımlara sahip bireyler olarak buradan mezun olacak ve bir topluma bilgi ve birikimlerinizi aktaracaksınız. Bu anlamlı günde aranızda bulunmaktan çok büyük memnuniyet duyduğumu ifade etmek isterim. Üniversitelerin temel özelliği özerk olması, bilim üretirken her türlü etki ve yönlendirmeden uzak kalabilmesidir. Özgürlüğün sunduğu bu akademik iklim içerisinde Bozok Üniversitesi’nden beklenen, üretilecek bilimsel bilgi ve bilimsel makaleler sayesinde dünyada sayılı üniversiteler arasına girmek ve ülkemizin bilim alanında da tanınmasına katkı sağlamak olacaktır. Üniversite zaten evrensellik demektir. Yani farklılıkları bünyesinde barındıran ve her türlü farklılığa kucak açan kurum olmasının yanında, dünyada olup bitenleri en iyi şekilde takip eden, dünyayı en iyi şekilde okuyabilen ve dünyayla en iyi şekilde bütünleşen kurumlar olması demektir.” dedi.

Protokol konuşmalarının ardından dönem birincisi Pakize Coşkun yaş kütüğüne plaka çakması ile devam etti. Dönem mezunlarına diplomalarının verilmesi, yaş pasta kesimi, kep atma ve hatıra fotoğrafı çekimi ile tören sona erdi.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 9 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki