Sorgun çinileri Medine Müzesi’nin ziyaretçisini artırdı

Sorgun Halk Eğitimi Müdürlüğü (HEM) Çini Kursu’nda yapılarak Medine Osmanlı Tren İstasyonu Müzesi’ne hediye edilen çinilerin müzedeki ziyaretçi sayısını artırdığı açıklandı.
Yayınlanma tarihi: 05 Mart 2015, Perşembe günü, saat: 08:49

Sorgun Halk Eğitimi Müdürlüğü (HEM) Çini Kursu’nda yapılarak Medine Osmanlı Tren İstasyonu Müzesi’ne hediye edilen çinilerin müzedeki ziyaretçi sayısını artırdığı açıklandı.

Sorgun Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ali Erol, 2013 yılında yaptığı Umre ziyaretinde Medine Osmanlı Tren İstasyonu Müzesinde gördüğü ve çok beğendiği çinilerin aynısını Sorgun Halk Eğitimi Merkezinde yaptırdıklarını söyledi.

Erol, bu yıl gitmiş olduğu umre ziyaretinde tekrar Medine Müzesi’ne giderek bu çinileri hediye ettiğini ve çinilerin müze yetkilileri tarafından çok beğenildiğini ifade ederek  “Çinilerimiz orada büyük rağbet görmüş. Müze Müdürü ile konuya ilişkin yaptığım görüşmede, çinilerin müzede sergilenmeye başladığı günden sonra ziyaretçi sayısında önemli bir artış olduğunu, bu durumun kendisini çok sevindirdiğini söyledi” dedi.

Erol, Sorgun Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü olarak 5 yıldır çini üretimi yaptıklarını, bu çinilere çevreden de çok yoğun talep olduğunu vurguladı.

Erol şunları kaydetti: “Çinilere talep olduğu kadar, kurslarımıza da çok yoğun talep alıyoruz. Bu talepler arasında ev kadınları, çalışanlar olduğu gibi, 15 tane engelli vatandaşımız da bulunuyor. Burada yapılan çiniler, Sorgun Belediyesi, Bozok Üniversitesi, esnaflar ve talep edenlere kursiyerlerimiz tarafından satılmaktadır.”

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki