Sorgun Belediyesi asfalt sezonunu tamamladı

Sorgun Belediyesi, yaklaşan kış mevsimi öncesinde ilçenin farklı mahallerindeki asfaltlama çalışmalarını tamamladı. Ekipler, muhtelif yerlerde bakım, onarım ve yama çalışmalarını ise sürdürüyor.
Yayınlanma tarihi: 17 Kasım 2015, Salı günü, saat: 11:24

Sorgun Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri yürüttüğü yoğun çalışmalarla asfaltlama sezonunu tamamladı. Geçtiğimiz asfalt sezonunda toplam 32 Bin 551 ton asfalt kullanılarak ilçe içerisinde yaklaşık 25 km sıcak asfalt yapıldı. 

KENDİ ASFALTINI KENDİSİ ÜRETEN ENDER BELEDİYELERDEN BİRİ
Sorgun Belediyesi 2012 yılında kurulan asfalt plenti sayesinde kendi asfaltını kendisi üretiyor. Saatte 70 ton olmak üzere günlük 560 ton sıcak asfalt üretme kapasitesine sahip asfalt plenti ile 2015 yılında ilçenin Bedirbaba Mahallesi’nde 3,561 m, Yenidoğan Mahallesi’nde 5,650 m, Buğday Pazarı’nda 700 m, Sanayi Caddesi’nde 1,100 m, Mükremin Mahallesi’nde 400 m, Yazlak Mahallesi’nde 2,160 m, Ahmet Efendi Mahallesi’nde 2,559 m, Yeni Mahalle’de 670 m, Karşıyaka Mahallesi’nde 1,580 m, Osman Çavuş Mahallesi’nde 1,520 m sıcak asfalt yapılırken, İmamhatip Caddesinde 1,560 m, Çekerek Yolu’nda 1,750 m, İkiara Yolu’nda 1,600 m aşınma çalışması gerçekleştirildi. Bu çalışmalar için 1,5 Milyon TL ödenerek 2 Bin ton bitüm alımı yapıldı. Ayrıca asfalt yapımında kullanılmak üzere 500 Bin TL’lik 60 Bin ton agrega alınarak toplam 2 Milyon TL’lik ödeme yapıldı.

YAMA VE BAKIM ONARIM ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
Asfaltlama çalışmalarını tamamlayan ekipler, yama ve bakım onarım çalışmalarına ise devam ediyor. Vatandaşlardan gelen talepleri de anında değerlendiren ekipler, kimi zaman ilçenin farklı bölgelerinde yapılan su, elektrik, alt yapı çalışmaları nedeniyle bozulan yollarda da anında bakım ve onarım yaparak, olası kazaların önüne geçiyor. 

'Kış ayları yaklaşmadan önce vatandaşların hayatını kolaylaştıracak dokunuşlarda bulunuyoruz' diyen Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, 'İlçenin coğrafi yapısı ve altyapı çalışmaları yolların bozulmasına neden oluyor. Asfaltlama sezonun tamamlayan ekibimiz bakım ve yama çalışmaları aralıksız sürdürüyor. Çalışmalarımızı yolların daha elverişli kullanılabilmesi için yapıyoruz. Havalar fırsat verdikçe mahallelerimizde çalışmalarımızı sürdüreceğiz’ dedi.

MAHALLE SAKİNLERİNDEN ASFALT TEŞEKKÜRÜ
Mahalle merkezi ve ara sokaklarda yapılan asfalt çalışmalarının kendilerini çok memnun ettiğini belirten vatandaşlar; “Mahallemizin uzun zamandır bozuk olan yolları belediye başkanımızın talimatıyla başlatılan çalışmalar neticesinde yapıldı. Vatandaşlarımızı kışın çamurdan yazın tozdan kurtardığı için mahalle sakinlerimiz adına kendisine ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Mahallemizin park, sosyal alan ve yol eksikliklerini bir bir tamamlayan başkanımıza çalışmalarında başarılar diliyoruz” diye konuştular. 

ÇALIŞMALAR DEVAM EDECEK
Plan ve program dâhilinde her mahalleye hizmet götürdüklerini açıklayan Başkan Şimşek, şunları kaydeti; “Yaz başından bu yana gece gündüz demeden çalışıyoruz. Ekiplerimizle birlikte hem şehir merkezimizin hem de ilçemizin her mahallesinde rutin belediye hizmetlerini yürütüyoruz. Yine ekiplerimiz bu hizmetlerin yanı sıra bordür, kaldırım, sosyal alanlar, parke ve temizlik hizmetleri çalışmalarını da en iyi şekilde yürütüyorlar.”

Etiketler: sorgun   ahmet şimşek  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki