Sorgun Belediyesi tarafından alınan 2016 model 3 yeni kepçenin tanıtımını yapan Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, alınan yeni kepçelerle birlikte hizmet kalitelerini artıracaklarını söyledi. 

Sorgun’u modern bir şehir haline getirmek için çalışmalarına aralıksız olarak devam ettiklerini söyleyen Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek “Sorgun Belediyesi olarak aldığımız bu 3 kepçeden, 1 tanesini Fen İşleri Müdürlüğüne, 1 tanesini Su İşleri Müdürlüğüne, 1 tanesini de Kanal İşlerinde kullanacağız. Hizmet çalışmalarında acil ihtiyaç duyulan 3 adet yeni aracı hizmete sunmaktan mutluluk duyuyoruz'' dedi. Geniş arazi yapısı olan Sorgun'da yeni alınan araçlarla güzel hizmetler sunacaklarına işaret eden Şimşek, hizmetlerin daha hızlı bir şekilde yürütülmesi için araç filosunu güçlendirdiklerini belirterek şunları ifade etti: "Sorgun ilçemize uzun yıllar hizmet verecek olan araçlar, çalışmalarımızda bizlere büyük kolaylık sağlayacak. Çalışma arkadaşlarımın işini kolay kılmak, vatandaşlarımızın da hızlı bir şekilde hizmet alabilmelerini sağlamak amacıyla 3 araç daha belediyemize kazandırdık. Bu yıl tercihimizi yerli üretimden yana kullandık verim alırsak şayet bundan sonra da yerli üretim araçlar alacağız. Güçlenen araç filomuzla hizmetlerimiz daha da hız kazanacak. Sorgun gibi geniş ve günden güne gelişen ve büyüyen bir yerde vatandaşlarımıza güzel hizmetler sunmayı amaçlıyoruz. Yeni araçlarımızla kazasız belasız hizmet sunulmasını diliyorum.”

Şimşek, yeni alınan 4x4x4 kazıcı yükleyici 3 adet aracın Sorgun Belediyesine toplam maliyetinin 560 bin 811 TL olduğunu, her bir aracın ise 186 bin 937 TL’ye maal olduğunu kaydetti.