Sorgun 1. Turistik Değerler Sergisi Açıldı

Sorgun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan "Sorgun 1. Turistik Değerler Sergisi" törenle açıldı.
Yayınlanma tarihi: 16 Nisan 2015, Perşembe günü, saat: 12:53

Ahmet Uslu Dutluk Parkı'nda hazırlanan sergi açılışına Sorgun İlçe Kaymakamı Ali Arslantaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci, İlçe Emniyet Müdürü Bahadır Özdemir katıldı.

Açılışta konuşan Sorgun Kaymakamı Ali Arslantaş yaptığı açıklamada, böyle etkinliklerin ilin ve ilçelerin turizminin gelişmesinde önemli katkılar sağlayacağını söyledi.

Sorgun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Hacı Mustafa Işık da sergide Yozgat, Sorgun ve diğer ilçelerin tarihi, turistik yerleri, yemekleri, kültürleri, yetiştirdiği ünlüler ve giysilerinin tanıtılacağını belirterek, “Yozgat'ta turizmin gelişmesi için herkesin daha etkin bir rol oynaması gerekiyor. Bugün ilk kez düzenlediğimiz bu sergi ile karınca kararınca bir katkı sağlamak istedik. Bu yıl yalnızca bir gün açık kalacak sergimizi önümüzdeki yıllarda birkaç gün yapmayı planlıyoruz" dedi.

Sergide Yozgat'ın yöresel yemeklerinden omaç, arabaşı, madımak, gavurga, mercimekli pilav, parmak çörek gibi daha bir çok yemek davetlilere ikram edildi, hazırlanan stantlarda, bir yandan ilin tarihi ve turistik yerleri, bir yandan da yetiştirdiği ünlülerin fotoğrafları sergilendi.

Etiketler: sorgun   turistik   sergi  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki